Племена туарегів, що воювали на стороні Каддафі, проголосили нову незалежну державу

Поділитися
Повстанці-туареги проголосили незалежність регіону Азавад на півночі Малі. Самопроголошена держава визнає нинішні кордони сусідніх країн.

Повстанці-туареги з угрупування "Національного руху за звільнення Азавада" (НРЗА) проголосили незалежність регіону Азавад - історичної батьківщини туарегських племен на півночі Малі.

"Ми офіційно проголошуємо незалежність Азавада від сьогодні", - сказав представник руху Мусса Аг Аттахер.

За його словами, нова держава визнає існуючі кордони сусідніх держав.

Туареги багато років виступали за створення своєї незалежної держави і періодично вели з урядом партизанську боротьбу. На початку 2012 року повстанські угрупування скоординували свої дії, що дозволило туарегами домогтися успіху в боях з військами Малі і взяти під свій повний контроль кілька районів країни. 4 квітня туареги заявили про одностороннє припинення вогню у зв'язку з "визволенням" територій, на які вони претендували.

Азавад - традиційна назва одного з регіонів проживання туарегів. Його умовні кордони поширюються на північний схід Малі, південний схід Алжиру, захід Нігера, північ Буркіна-Фасо і захід Лівії. Однак НРЗА, імовірно, проголосило незалежність Азавада лише у межах Малі. Всередині держави до району проживання туарегів належать провінції кидали, Гао і Томбукту.

НРЗА - національно-визвольний рух туарегів та інших народів Сахари, що базується саме в малійському Азаваді. У 2007-2009 роках він здійснив невдале повстання у північних регіонах Малі і Нігера, після чого туареги були змушені тікати до Лівії. Там вони надійшли на службу в армію полковника Муаммара Каддафі.

Після падіння Джамахірії і загибелі її лідера у 2011 році ці туареги повернулися у Малі і брали участь у створенні нового опозиційного руху. НРЗА виступає за звільнення всіх народів Азавада - сонгай, арабів, фульбе і туарегів. Уряд Малі звинувачує НРЗА у зв'язках з "Аль-Каїдою" у країнах ісламського Магріба.

Нагадаємо, ситуація у Малі загострилася два тижні тому, коли військові повалили президента Амаду Туре, мотивуючи повстання тим, що він не в змозі покінчити з сепаратистськими рухами берберів-туарегів. Опозиція, незадоволена приходом до влади військової хунти, створила Об'єднаний фронт на захист республіки і демократії, що складається з 38 поспіхом створених партій. Капітан Саного, що очолив переворот, заявив, що залишиться при владі лише доти, поки не покінчить з повстанням туарегів на півночі країни.

У малійських повстанців є свіжий приклад того, як домагатися незалежності. 9 липня на карті світу постала нова держава - Південний Судан, яку було створено у результаті громадянської війни, що тривала понад двадцять років. !zn

Читайте також:

Світове співтовариство засудило військовий переворот у Малі

Країни Африки ввели санкції проти Малі

У Малі відбувся державний переворот

Через тисняву на стадіоні у Малі загинуло 36 осіб

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі