Південний Судан став 193-м членом ООН

14 липня 2011 в 17:40
Генеральна асамблея ООН 14 липня проголосувала за те, щоб визнати Південний Судан незалежною державою, повідомляє Reuters.

Так, держава, незалежність якої було проголошено 9 липня, стала сто дев'яносто третьою за рахунком країною-членом ООН.

Нову країну вже визнали США, Росія і власне Судан, від якого жителі півдня відокремилися за підсумками референдуму, що відбувся на початку 2011 року. Тоді понад 98 відсотків виборців, що прийшли на дільниці, проголосували за відокремлення півдня від Судану та створення власної держави.

У Південного Судану вже є своя столиця - місто Джуба, національний прапор, гімн та інші атрибути незалежності. Як очікують, найближчим часом там з'явиться й своя валюта.

Референдуму про самовизначення півдня Судану передувала 21-річна громадянська війна, під час якої ні мусульманська північ, ні християнський південь не могли домогтися військової переваги.

Між Північним і Південним Суданом, незважаючи на взаємне визнання, все ще залишаються розбіжності щодо приналежності багатих нафтових полів, розташованих біля кордону двох країн. Минулого місяця ці протиріччя призводили до численних збройних інцидентів між ними.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...