Топ Новини

Після 2 червня КМДА на чолі з Поповим стане нелегітимною

14 квітня 2013 в 11:32

Закінчення терміну повноважень Київради має автоматично спричинити нелегітимність його виконавчого органу КМДА, зазначає експерт.

Александр Попов
Голова КМДА Олександр Попов

Після 2 червня 2013 р., коли закінчується визначений Конституцією термін повноважень Київської міськради і мера столиці, діяльність очолюваної Олександром Поповим Київської міської державної адміністрації як виконавчого органу Київради також стає незаконною.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише експерт з питань територіальної організації влади, колишній народний депутат від "Батьківщини" Юрій Ганущак.

"Відоме рішення Конституційного суду про можливість суміщення посад міського голови та голови Київської міської державної адміністрації відзначає, що КМДА — насамперед виконавчий орган Київради, а вже потім на нього покладаються і державні функції", - пояснив він.

Юрій Ганущак, підкреслюючи необхідність якнайшвидшого проведення виборів, нагадав, що термін повноважень обраних або на чергових або на позачергових місцевих виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів не може перевищувати встановлений Конституцією п'ятирічний термін.

"Тобто вибори в Києві необхідно проводити у 2013 р., причому так, щоб було дотримано норми про місцеве самоврядування, відповідно до якої що сесія місцевої ради відбувається не рідше одного разу на три місяці. Тобто крайній термін проведення виборів — кінець серпня. Адже для забезпечення безперервності влади щонайпізніше — на початку вересня має відбутися сесія Київради. Оскільки ж рішення старої ради вже після 2 червня стають нелегітимними, то очевидно, що на сесію на початку осені має зібратися нова рада", - пише експерт.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Юрія Ганущака "Що робити з простроченою київською владою?".

Читайте також:

Київські вибори можливі в 2015 році

Конституційний суд вирішуватиме долю виборів у Києві три місяці

В опозиції не виключають, що київські вибори можуть призначити на 9 червня

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...