Топ Новини

Піскун закрив справу проти Тимошенко щодо ЄЕСУ через відсутність доказів

24 квітня 2012 в 06:33
У 2005 році справу проти Тимошенко щодо ЄЕСУ було закрито через відсутність доказів. Подальше розслідування було неможливим через те, що «помаранчева команда» прийшла до влади.

Колишній генеральний прокурор Святослав Піскун закрив справу проти Юлії Тимошенко щодо ЄЕСУ не тому, що вона була невинною, а тому що не було доказів.

«Мотивація була дуже проста... дев'ять років слідство прокуратури розслідувало цю справу, і за ці дев'ять років ми не знайшли підстав для направлення справи до суду. Ми не стверджували, що Тимошенко невинна. Тому було прийнято таке рішення», - сказав Піскун.

«Нинішній генеральний прокурор вважає по-іншому: що він зможе розслідувати і направити цю справу до суду. Це його право», - додав він.

Відповідаючи на питання, чи чинився на нього якийсь тиск, коли він закривав справу, Піскун сказав: «Певний тиск чинився самою ситуацією. У 2005 році помаранчева команда прийшла до влади, Тимошенко стала прем'єр-міністром, і розслідування цієї справи стало недоцільним».

Він зазначив, що збирати докази, коли Ющенко був президентом, а Тимошенко прем'єр-міністром, було б просто неможливо.

За словами Піскуна справу вирішили порушити знову, через те, що знайшлися якісь нові обставини.

«Прямий привід - акт, який принесла податкова служба України. У справі є новий акт перевірки, і дійсно у зв'язку з ним потрібно проводити розслідування», - сказав він.

Нагадаємо, стосовно Ю.Тимошенко порушено нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації ЄЕСУ на бюджет України. В СБУ підкреслюють, що підставою для порушення нової кримінальної справи проти екс-прем'єра України, лідера партії «Батьківщина» Ю.Тимошенко став лист Міноборони РФ Кабінету міністрів, в якому порушувалося питання погашення заборгованості ЄЕСУ в сумі 405,5 млн дол.

За інформацією СБУ, обвинувачення у цій справі Ю.Тимошенко було пред'явлено 12 жовтня.

Раніше міністр юстиції Олександр Лавринович повідомляв, що у міністерстві фінансів немає ніякої інформації, яка б підтверджувала надання державних гарантій за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ.

Читайте також:

Пшонка: Україна повинна думати, як повернути Росії борги Тимошенко


Справу Тимошенко щодо ЄЕСУ передають до суду, від екс-прем'єра вимагають відшкодувати 19,5 млн грн

Турчинов вірить, що Тимошенко звільнять після виборів

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...