Підвищувати статус румунської в Україні почнуть через три місяці

17 серпня 2012 в 09:14
Депутат від Партії регіонів Іван Попеску, який представляє українських румунів, заявив, що у Чернівецькій області та до прийняття мовного закону з румунською не було жодних проблем - працювали румуномовні школи, чиновники і навіть міліція говорили румунською. А ось конкретні кроки з підвищення статусу румунської мови в регіоні будуть прийняті через три місяці.

Рішення про статус румунської мови у Чернівецькій області, де проживає багато румунів, буде прийнято через три місяці - після того, як Кабінет міністрів розробить механізми реалізації закону про мовну політику. Про це заявив президент Міжрегіонального об'єднання «Румунське співтовариство України», депутат від Партії регіонів Іван Попеску.

«Ми будемо чекати, поки уряд надасть механізм реалізації закону. Наприклад, за рахунок яких бюджетних коштів потрібно його реалізовувати? Місцевих, районних, обласних або державних? Це повинен з'ясувати Кабінет міністрів. Протягом трьох місяців, я думаю, всі рекомендації будуть готові, тоді ми приймемо рішення про підвищення статусу румунської», - сказав депутат.

- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської

Попеску також пояснив, що з підвищенням статусу румунської поспішати немає сенсу,  бо з мовним питанням в регіоні немає жодних проблем.

«У Чернівецькій області, наприклад, у Герцаївському районі, де 97% румуномовного населення, у всіх селах є румуномовні школи, у всіх селах голови сільрад знають мову, міліція знає мову. В принципі, румунська мова функціонує на підставі закону про мови 1989 року, і жодних проблем немає», - сказав він.

З приводу заяви регіонала Чечетова про те, що в Партії регіонів не бачать необхідності надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, окрім російської, Попеску сказав, що його неправильно зрозуміли.

Читайте також:

Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»

Глава Донецької облради визнав, що кошти на закон про російську мову «не передбачені були в принципі»

Російську мову оголосили регіональною в Донецькій області

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...