«Піаністи-голосувальники» приймуть закон про мови вночі, - НУ-НС

24 травня 2012 в 12:58
Зміни до мовного законодавства Верховна Рада буде приймати вночі, коли не буде прямої трансляції, переконані у НУ-НС. Це «свідомі маніпуляції» для того, щоб зменшити кількість депутатів на час прийняття закону і залучити «багаторуких піаністів-голосувальників», заявив нардеп Ярослав Джоджик.
mova.jpg
kievskaya.com.ua

Народний депутат України від НУ-НС, заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик спрогнозував, що зміни до мовного законодавства Верховна Рада буде приймати вночі.

«Влада хоче протягнути мовний законопроект таємно, як це було зроблено зі змінами до закону про основи зовнішньої політики та іншими визначальними законопроектами. Тому питання про мовну політику, швидше за все, будуть розглядати пізно ввечері, коли вже не буде прямої трансляції», - зазначив Джоджик.

«На порядку денному стоїть багато питань до обговорення, а «мовний» - один з останніх», - нагадав Джоджик.

Він переконаний, що це «свідомі маніпуляції для того, щоб зменшити кількість депутатів на час прийняття закону і по-максимуму залучити «багаторуких піаністів-голосувальників».
Джоджик закликав усіх небайдужих залишатися під стінами Верховної Ради, адже «лише тут можна буде побачити «героїв», які розколюють Україну, бо трансляції засідання на той час уже не буде». «Потрібно чинити тиск на депутатів-піаністів своєю присутністю і зробити все, щоб вони не потрапили до наступного парламенту», - підкреслив депутат.

Як повідомлялося, сьогодні біля ВР близько 1 тис. осіб протестують проти ухвалення закону про основи державної мовної політики. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді народні депутати від Партії регіонів Ківалов і Колесніченко. У пояснювальній записці наголошується, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України — там, де російська є рідною для, як мінімум, 10% населення — у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі; кримсько-татарська — в АР Крим, угорська — в Закарпатській області, румунська — у Чернівецькій. Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист у менших адміністративно-територіальних одиницях.

У той же час Венеціанська комісія вважає, що в проекті закону недостатньо гарантій застосування і захисту української мови. Законопроект про основи державної мовної політики міститься в порядку денному Верховної Ради на четвер, 24 травня.

Читайте також:

Більше чверті українців підтримують надання російській мові статусу державної

«Партія регіонів» пропонує встановити статус російської мови як регіональної в половині областей України, — законопроект


Литвин за єдину державну мову, але робить для цього, «менше ніж потрібно»

За матеріалами: УНІАН
Теги Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...