Перспектива членства України в ЄС не буде закріплена в угоді про асоціацію, - Ромпей

19 грудня 2011 в 10:19
Угода про асоціацію не регулює перспективу членства в ЄС для України.
euroflag_flickr.com.2011 175921.jpg
flickr.com

Про це президент Ради ЄС заявив у письмовому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Угода про асоціацію є критично важливою віхою, але це не обов'язково заключний етап подорожі. Серед цілей цієї угоди немає врегулювання питання про перспективу ЄС. У той же час, дана Угода не виключає руху в цьому напрямку на більш пізньому етапі. Іншими словами, Угода про асоціацію не вирішує майбутнє України, але передбачає зараз політичну асоціацію та економічну інтеграцію з ЄС", - сказав президент Ради ЄС.

Говорячи про своє бачення подальшого розвитку відносин між Україною та ЄС, Херман ван Ромпей висловився за їхнє подальше поглиблення так, "щоб зближувалися люди, а не тільки уряди, і щоб ЄС зміг показати, що може допомогти модернізувати Україну".

"Це те, про що суть нашої Угоди: з точки зору довгострокових цілей немає межі того, що може бути досягнуто при нашій політичній асоціації та економічній інтеграції", - підкреслив він.

Разом з тим, високий представник ЄС відзначив, що це також вимагає від України значних зусиль та конкретних результатів у забезпеченні реформ, які "широко підтримуються і витримають випробування часом".

"Що, напевно, так це, що ми побачимо більш тісне співробітництво на світовій арені, в тому числі у вирішенні глобальних питань, таких, як боротьба з тероризмом і підтримання миру; також щодо технічних питань, таких, як навколишнє середовище та енергетика, і, перш за все, розділяючи і зберігаючи найважливіші цінності — права людини та основні свободи", — додав він.

Нагадаємо, раніше в Євросоюзі заявили, що Україна та ЄС ще не домовилися щодо останнього питання в Угоді про асоціацію, а саме — стосовно європейських прагнень України. Перспективи того, що на саміті буде зроблено офіційну заяву про завершення перемовин, ще незрозумілі.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...