Павленко, Квіташвілі, Стець та Пивоварський відкликали заяви про відставку з Кабміну

Поділитися
Павленко, Квіташвілі, Стець та Пивоварський відкликали заяви про відставку з Кабміну Міністри заявили про готовність продовжувати реформи в Україні © Верховна Рада
Увечері в четвер відбулося відкрите засідання уряду.

Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр інформаційної політики Юрій Стець і міністр інфраструктури Андрій Пивоварський відкликали свої заяви про відставку. Про це міністри заявили на відкритому засіданні Кабміну, яке демонструвалося в ефірі українських телеканалів у четвер ввечері, 4 лютого.

При цьому очільники міністерств висунули ряд умов.

Зокрема, Павленко зазначив, що він виступає проти "деструктивного політичного тиску, як з боку партій, фракцій, так і окремих депутатів".

"Я буду наполягати на продовженні всіх розпочатих процесів у сфері дерегуляції, реформи харчової безпеки, земельної реформи, прозорої аграрної приватизації, євроінтеграції та подальшої боротьби з російської економічної агресією", − підкреслив міністр.

Павленко запевнив, що якщо ці умови не виконуватимуться, він має намір піти у відставку.

Міністр інформполітики Юрій Стець підкреслив, що діяльність влади має стати більш прозорою.

"Всі органи влади повинні проводити свої засідання публічно в прямому ефірі. Щомісяця їх представники повинні публічно звітувати про результати своєї діяльності", − зазначив Стець.

Він також зажадав, щоб всі телефонні розмови та особисті зустрічі членів уряду з представниками політичних сил та бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі та надавалися у відкритий доступ на вимогу ЗМІ та неурядових організацій.

Стець також рекомендував міністрам негайно повідомляти українським і закордонним ЗМІ про всі спроби тиску на них з боку бізнесу та політиків.

"Я приїхав в Україну, щоб працювати і боротися за майбутнє цієї країни. Я це зробив свідомо, я хотів це робити і хочу це робити. Я хочу працювати в цій команді і не бажаю залишати справи зробленими наполовину", − наголосив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. Він також звернувся до народних депутатів з проханням підтримати законопроекти, необхідні для реформування системи охорони здоров'я в Україні.

Голова Мініфраструктури Андрій Пивоварський зазначив, що головними умовами, при яких він зможе продовжувати роботу в уряді, є справедлива оплата праці держслужбовців і остаточний перехід на нові прозорі правила державних закупівель.

"Держслужбовці повинні отримувати справедливу винагороду за свою працю. З урахуванням тих ризиків, яким вони піддаються і з урахуванням відповідальності, яка на них покладається. Публічні закупівлі повинні стати нормою на державних підприємствах", − підкреслив Пивоварський.

Глава уряду Арсеній Яценюк подякував усім міністрів і заявив, що має намір продовжувати роботу в команді реформаторів.

"Нами прийнято рішення працювати в єдиній команді", − підкреслив Яценюк.

У той же час, стало відомо, що міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус не має наміру відкликати свою заяву про відставку.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Нагадаємо, заяву про відставку глави МЕРТ Айвараса Абромавичуса викликало широкий суспільно-політичний і міжнародний резонанс. Про недопустимість звільнення міністра завили посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представник Держдепартаменту Джон Кірбі та європейські дипломати.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман назвав рішення міністра початком "серйозної політичної кризи".

Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що голова МЕРТ повинен продовжити роботу на своїй посаді.

Квіташвілі, Стець і Пивоварський написали заяви про відставку в 2015 році, однак рада досі не проголосувала за їх звільнення.

Пивоварський мотивував своє рішення тим, що реформи у ввіреному йому відомстві блокуються, а низькі зарплати підштовхують членів його команди йти з міністерства.

Павленко подав у відставку 29 січня на вимогу фракції "Об'єднання "Самопоміч", яка делегувала його в уряд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі