ПАРЄ прийняла поправки про захист прав опозиції і незалежних ЗМІ в Україні

Поділитися
ПАРЄ прийняла поправки про захист прав опозиції і незалежних ЗМІ в Україні ПАРЄ закликала українську владу організувати національний діалог для гармонізації відносин в українському суспільстві © interfax.ru
Поправки були запропоновані українською опозицією, зазначила Льовочкіна.

Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня прийняла поправки, запропоновані українською опозицією, про захист прав опозиції і незалежних ЗМІ, обов'язкове виконання рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення поправок у Закон про люстрацію та інші.

Асамблея Також закликала українську владу організувати національний діалог для гармонізації відносин в українському суспільстві.

"Важливим є той факт, що Асамблея прийняла поправки, спрямовані на захист прав опозиції і ЗМІ. Вільна діяльність політичної опозиції і незалежних ЗМІ є необхідними стандартами демократичного розвитку держави", - заявила народний депутат України від "Опозиційного блоку", перший заступник Голови Постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Юлія Льовочкіна.

Цодо прав опозиції Асамблея підкреслила: "Будучи стурбована регулярним тиском на політичну опозицію та незалежні медіа, Асамблея закликає українську владу дотримуватися міжнародних демократичних стандартів, включаючи плюралізм медіа та існування незалежної політичної опозиції".

"Треба зазначити, що поправка по політичному плюралізму та вільного ЗМІ знайшла одноголосну підтримку в профільному комітеті. І це логічно, адже запорукою побудови демократичної держави є політичний і медійний плюралізм", - підкреслила політик.

11.1. Асамблея глибоко стурбована фактами регулярного тиску на політичну опозицію та незалежні ЗМІ, закликає владу України дотримуватися міжнародні демократичні стандарти, включаючи плюралізм в медіа та існування незалежної політичної опозиції;

"Якщо Україна бачить себе частиною Європи, то і жити потрібно за європейськими правилами. Нонсенсом є ситуація, коли систематично не враховуються рекомендації такого авторитетного органу, як Венеціанська комісія", - зазначила Юлія Льовочкіна.

"Підкреслю, що "Асамблея закликає українську владу враховувати позицію Венеціанської комісії, імплементувати рекомендації по люстрационному закону з метою подальшого проведення реформ відповідно до європейських стандартів". Хочу звернути Вашу увагу на те, що поправка по люстрації була прийнята одноголосно в профільному комітеті. І ніхто з українських провладних делегатів не голосував проти. Більш того, вона не дебатувалася в Асамблеї", - сказала Юлія Льовочкіна.

"Нагадаю, українські ідеологи люстрації обіцяли, що після прийняття закону ми переможемо корупцію.

Тепер всім очевидно, що це була брехня. Комісія з самого початку підкреслювала, що люстрація не є інструментом боротьби з корупцією. І наше суспільство було б готове терпіти порушення прав людини і масові звільнення заради високої мети, але весь процес люстрації звівся до боротьби з політичними опонентами. Тому давайте просто виконаємо рекомендації Комісії і вимога Асамблеї", - додала народний депутат.

11.4. Асамблея закликає владу України позитивно розглянути рекомендації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) реалізувати її рекомендації щодо внесення правок до закону про люстрацію, а також забезпечити подальше проведення реформ відповідно до європейських стандартів;

За її словами, особливу важливість представляє принципова позиція Асамблеї щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України.

Юлія Льовочкіна підкреслила, що для досягнення миру важливим є стійке припинення вогню, так і виконання політичної частини Мінських угод. "Принциповою позицією "Опозиційного блоку" завжди було мирне врегулювання конфлікту, яке можливе лише шляхом налагодження національного діалогу та гармонізацію стосунків між різними етнічними, мовними та релігійними складовими українського соціуму", - зазначила Юлія Льовочкіна.

11.2. Асамблея закликає владу України організувати національний діалог і гармонізувати відносини між різними етнічними, мовними і релігійними групами в українському суспільстві;

І останнє, але не менш важливе. Спірним питанням є відступ України від зобов'язань, передбачених Європейською конвенцією і Міжнародним пактом.

Опозиційний політик додала, що незважаючи на те, що механізм відступу передбачений самою Конвенцією, очевидно, що таке рішення призвело до меншого ступеню захисту основних прав і свобод громадян. Нам як опозиції, яка спочатку була категорично проти відступу від зобов'язань, було вкрай важливо зафіксувати на рівні резолюції ПАРЄ необхідність перегляду рішення про відступ від зобов'язань на регулярній основі у відповідності з принципом необхідності, пропорційності і недискримінації.

"Я вважаю, що нам вдалося донести до відомості Асамблеї, що українська демократія, яка сьогодні перебуває під загрозою. І якщо маховик політичних репресій і гонінь на незалежні ЗМІ не буде зупинений - демократія в Україні зазнає поразки. І Асамблея нас почула", - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ прийняла дві резолюції по Україні з поправками української делегації.

Крім того, в ПАРЄ був представлений звіт про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу. В цьому вказано, що умов для виборів в Донбасі немає. Чесні вибори потребують свободи слова для "проукраїнських" та "проросійських" ЗМІ, що важко уявити без встановлення українського закону та правопорядку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі