Топ Новини

Партія регіонів вирішила відкликати закон про наклеп

25 вересня 2012 в 20:45
Автор скандальної ініціативи регіонал Віталій Журавський запропонував повернутися до теми кримінальної відповідальності за наклеп вже після виборів. Водночас, депутат переконаний: «У суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь і гідність".
0b44d2a9-ef64-4799-98fa-838ff6139f6f.jpg
dp.ru

Автор ініціативи про введення кримінальної відповідальності за наклеп, нардеп від Партії регіонів Віталій Журавський запропонував Верховній Раді скасувати прийнятий у першому читанні відповідний законопроект.

Він зареєстрував у парламенті проект постанови про скасування рішення про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини.

«Зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива сприймається як мінімум з побоюванням і недовірою», - цитує Журавського прес-служба Партії регіонів.

- Стартувала акція протесту проти законопроекту про наклеп

Він підкреслив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. За словами депутата, він залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

«Я вирішив сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих же політичних позиціях і переконаннях: в суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь і гідність кожної людини, а не тільки політика», - пояснив парламентарій.

Журавський нагадав, що днями відвідав засідання Міжвідомчої робочої групи «Відкрита розмова», де мав можливість обговорити свою ініціативу з представниками мас-медіа та журналістських організацій.

«Після виборів я маю намір організувати серію «круглих столів», в яких візьмуть участь журналісти, правозахисники та вчені. Після широкого обговорення та вироблення спільного бачення майбутнього законопроекту, я маю намір представити його на розгляд парламенту», - зазначив політик.

Нагадаємо, 18 вересня парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає введення кримінального покарання за наклеп, зокрема у вигляді обмеження волі строком до трьох років.

Законопроект викликав шквал критики: на думку українських і закордонних експертів він здатний значно обмежити свободу слова в Україні. Рада Європи закликала Україну відмовитися від введення кримінальної відповідальності за наклеп. У свою чергу, українські журналісти розпочали акцію протесту проти його прийняття.

Читайте також:

Регіонал пообіцяв прийняти закон про наклеп, щоб журналісти «не писали фігню»

Ківалов задоволений, що журналісти тепер вже не зможуть його безкарно обмовити

Чечетов запевнив, що закон про наклеп до виборів приймати не будуть: Ми хочемо перемогти красиво

У Януковича обіцяють «продовжувати боротьбу» проти ухвалення закону про наклеп

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...