Партія регіонів має намір вписати двомовність до Конституції

21 червня 2012 в 10:23
Депутати від Партії регіонів мають намір під час роботи Конституційної асамблеї внести до нової Конституції формулювання про те, що в Україні діють дві державні мови - російська та українська.
party_regions_DSC6703.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Партія регіонів наполягатиме додати до нової редакції Конституції положення про двомовність у країні. Про це заявив депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

За його словами, це положення підтвердить двомовність населення України.

«Партія регіонів впевнена і наполягає на тому, що ми виходимо на легалізацію наявної в Україні двомовності. І під час роботи Конституційної асамблеї ми будемо намагатися, щоб до складу нової Конституції увійшло формулювання про те, що в Україні діє дві державні мови - російська і українська», - сказав Колесніченко.

Нагадаємо: Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України.

До завдань цього органу, що їх перераховано в положеннях про Конституційну асамблею, входить підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України, організація суспільного, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами такого обговорення. Потім асамблея подає доопрацьований текст змін до Конституції президентові України, який вносить його на розгляд Верховної Ради.

Конституційну асамблеб утворено в складі 94 осіб. Поки в ній немає представників опозиційних партій. Переважну частину Конституційної асамблеї становлять науковці, фахівці у правовій та юридичній сферах, судді Конституційного суду, глава Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

Головою асамблеї призначений Леонід Кравчук.

Читайте також:

Мовний закон на поточному тижні Рада розглядати не буде

Каплієнко не знає, як картки депутатів «Реформи заради майбутнього» ​​могли проголосувати за мовний законопроект

Асамблея підготує зміни до Конституції до початку 2014 року

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...