Топ Новини

Парламентська більшість знову відмовилася звільняти Тимошенко

15 листопада 2011 в 09:36
Верховна Рада відмовилася декриміналізувати ст. 365 Кримінального кодексу, за якою була засуджена екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
Tymoshenko-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За відповідну поправку під час розгляду в другому читанні президентського закону про декриміналізацію у вівторок, 15 листопада, проголосували лише 147 депутатів (із фракції «БЮТ-Батьківщина» і частково з - НУНС).

Якби Рада прийняла цю поправку, Ю.Тимошенко було б звільнено протягом п'яти днів.

Поправка №18 голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктора Швеця (яку було підтримано раніше комітетом) передбачала внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу і заміну відповідальності за ст. 365 на відповідальність за 365-3. Суть запропонованої В.Швецем нової статті 365-3 полягає в тому, що перевищення влади або службових повноважень особою визнається кримінальним злочином тільки в тому випадку, якщо в результаті таких дій службова особа отримала неправомірну вигоду.

Рада продовжує розглядати законопроект, до якого внесено понад 200 поравок.

Нагадаємо, що Ю.Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі за «перевищення службових повноважень» під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Світова громадськість одностайно визнала цей вирок політично вмотивованим і таким, що не має відношення до правосуддя. Під загрозою опинилася перспектива європейської інтеграції України, а лідери ЄС відмовилися зустрічатися з президентом Віктором Януковичем, якого вважають ініціатором переслідувань свого політичного конкурента - Ю.Тимошенко. Окрім того, на Заході почали обговорення можливих санкцій до представників українського режиму.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...