ПАРЄ засудила звуження демократичних свобод у Росії

2 жовтня 2012 в 17:24
У ПАРЄ викликають стурбованість з приводу прийнятих в Росії законів: про кримінальне переслідування за наклеп, про заборону «чорних» сайтів в інтернеті і про «іноземних агентів».

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила критичну резолюцію щодо моніторингу виконання Росією зобов'язань перед Радою Європи за останні 7 років (2005-2012 рр..). Оглядова 70-сторінковий доповідь була підготовлена ​​Андреасом Гроссом (Швейцарія) і Георгієм Фрундой (Румунія).

У резолюції ПАРЄ висловлює заклопотаність у зв'язку з низкою зроблених останнім часом кроків російського керівництва і долею демократії в РФ в цілому. Приводом для занепокоєння асамблеї стали деякі прийняті в Росії закони, зокрема, про кримінальне переслідування за наклеп, про заборону «чорних» сайтів в інтернеті, поправки до законів про збори та про некомерційні організації «іноземних агентів».
 
Крім цього, в резолюцію включено цілий блок з розвитку судової системи в Росії, в якому, в першу чергу, піддається критиці винесений Михайлу Ходорковському другий вирок, а також засудження учасниць панк-групи Pussy Riot. На думку асамблеї, «це сприймається як знак того, що судова влада в Росії як і раніше піддається політичному тиску і впливу з боку виконавчої влади».
 
Одночасно звертається увага на те, що до цих пір залишаються безкарними винні у вбивстві журналістки Ганни Політковської і правозахисниці Наталії Естемірової, в смерті Сергія Магнітського й Віри Трифонової. У ПАРЄ також заявляють, що в Росії мають місце випадки застосування тортур і фізичного насильства до затриманих.
 
ПАРЄ вимагає від Росії повного виконання трьох своїх резолюцій, що стосуються війни між Грузією і Росією в серпні 2008 року. «У зв'язку з наслідками війни між Грузією і Росією Асамблея нагадує про трьох своїх резолюціях, прийнятих в 2008 і 2009 роках, і про висновки незалежної міжнародної місії зі встановлення факту конфлікту в Грузії, заснованої Європейським союзом і очолюваної послом Хайді Тальявіні», - наголошується в підсумковому документі.
 
Крім того, асамблея закликала «негайно завершити виведення залишаються російських збройних сил і їх спорядження з території Молдови».
 
Незважаючи на свій в цілому критичний тон, резолюція містить ряд комплементарних оцінок: євродепутати зазначають позитивні кроки керівництва Росії по шляху демократизації, такі як поправки до закону про політичні партії, зміни у виборчому законодавстві та відновлення прямих виборів губернаторів.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
Курс валют
USD 25.70
EUR 28.22
Останні новини