ПАРЄ визначила, кого можна вважати політичними в'язнями

3 жовтня 2012 в 10:19
ПАРЄ встановила чітке визначення терміну «політичний в'язень». Такими будуть вважати людей, позбавлених особистої свободи, якщо позбавлення волі було застосоване в порушення одного з основних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини.
pase.jpg
uainfo.censor.net.ua

ПАРЄ розібралася з визначенням терміну «політичний в'язень» і попросила країни Ради Європи надалі враховувати це визначення в юридичних розглядах.

Як наголошується в доповіді німецького парламентарія Крістофа Штрессера, термін «політичний в'язень» був розроблений у Раді Європи незалежними експертами Генерального секретаря.

Автор доповіді зазначає, що «загальні критерії, запропоновані незалежними експертами, були схвалені всіма зацікавленими сторонами, включаючи Комітет міністрів та Парламентську асамблею Ради Європи».

Таким чином, «політичним в'язнем потрібно вважати особу, позбавлену особистої свободи, якщо позбавлення волі було застосоване в порушення одного з основних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини (ЄКПЛ) та протоколами до неї, зокрема, свободи думки, совісті і релігії, свободи вираження поглядів та інформації, а також свободи зборів та об'єднань».

Політв'язнем також є особа, позбавлена особистої свободи в умовах, коли «позбавлення волі було застосоване за явно політичних причин без зв'язку з будь-яким правопорушенням». Ув'язненими такого роду також називаються особи, «тривалість ув'язнення яких і умови є явно невідповідними щодо правопорушення, в якому особу було визнано винною або підозрюваною».

Крім того, політичним в'язнем вважається особа, яка була позбавлена свободи «на дискримінаційній у порівнянні з іншими особами основі».

У зв'язку з цим, Асамблея пропонує компетентним органам усіх держав Ради Європи «повторно розглянути всі справи, де, можливо, йдеться про політичних ув'язнених, із застосуванням перерахованих вище критеріїв і, в залежності від результатів, або звільнити таких ув'язнених, або провести повторний судовий розгляд».

Нагадаємо, раніше глава моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель заявив, що влада завдасть величезної шкоди Україні, якщо після виборів вирішить надовго залишити у в'язниці екс-прем'єра Юлію Тимошенко і екс-міністра Юрія Луценка.

Читайте також:

Лутковська не вважає Тимошенко політичною ув’язненою

У регіоні ОБСЄ не повинно бути політичних в'язнів, - резолюція по Україні

Європейський суд визнав юридично, що в Україні є політв'язні, - Власенко

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...