ПАРЄ прийняла резолюцію по Україні і буде застосовувати санкції в разі її невиконання

26 січня 2012 в 19:27
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про стан демократії в Україні. У разі невиконання прийнятих у документі рекомендацій, асамблея введе санкції проти країни.
PASE.jpg
1news.az

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію "Функціонування демократичних інститутів в Україні". За прийняття документа на сьогоднішньому засіданні асамблеї проголосувало 69 депутатів, проти - 8, утрималися - 14.

"Асамблея пропонує Моніторинговому комітету уважно стежити за ситуацією та пропонувати подальші заходи, які можуть бути здійснені Асамблеєю відповідно до ситуації, включаючи можливий розгляд санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані", - наголошується в документі.

У резолюції організація закликала Україну до негайної реформи Конституції з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

ПАРЄ також рекомендує знизити виборчий поріг і вилучити заборону на формування виборчих блоків у законі України про вибори народних депутатів.

Асамблея висловлює глибоку стурбованість з приводу відсутності незалежної судової системи в Україні і вважає, що це є головною проблемою системи правосуддя в Україні.

У резолюції також наголошується, що "українській системі правосуддя притаманне прихильне ставлення зі сторони звинувачення". Тому ПАРЄ закликає владу забезпечити, щоб у Кримінально-процесуальному кодексі було за законом і на практиці гарантовано "рівність зброї" звинувачення і захисту.

Депутати звернулися до президента України з проханням розглянути всі можливі легальні засоби, якими він може скористатися, для звільнення колишніх членів уряду і надання їм дозволу на участь у майбутніх парламентських виборах.

ПАРЄ висловила стурбованість погіршенням здоров'я Юлії Тимошенко і закликає владу дозволити медобстеження, в тому числі незалежними лікарями за межами в'язниці, а також висловила стурбованість щодо незавершення реформування Генеральної прокуратури України.

Крім того, в резолюції йдеться, що "колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і колишній міністр оборони Валерій Іващенко мають також бути звільнені на гуманітарних підставах, оскільки їхнє здоров'я швидко погіршується".! Zn

Читайте також:

ПАРЄ відмовилася позбавляти повноважень українську делегацію

ПАРЄ рекомендує Україні знизити прохідний бар'єр на виборах

До проекту резолюції ПАРЄ включено пункт про можливі санкції проти України

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо Білорусі, закликавши розширити санкції

Комісар РЄ: Вибори без Тимошенко неприпустимі

Немиря: У стінах ПАРЄ не хочуть слухати розповіді Грищенка про Тимошенко

ПАРЄ рекомендує Україні знизити прохідний бар'єр на виборах

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РБК-Україна , УНІАН , ЛІГАБізнесінформ , Українські новини ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...