ПАРЄ дала чітке визначення поняттю «політв'язень»

3 жовтня 2012 в 17:13
Політично мотивовані судові процеси дають підставу вважати людину політичним в'язнем, вирішили в ПАРЄ. Проти проекту резолюції активно виступали представники Росії.
lucenko tymoshenko bb703683f9a9427a2cdcb8de3da0e53a-1.jpg
tymoshenko.ua

Парламентська асамблея Ради Європи встановила визначення «політичний в'язень». Відповідне рішення було схвалено на сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

За резолюцію «Визначення політичного в'язня» проголосували 100 депутатів, проти - 64, утрималися - 12.
 
Відповідно до резолюції, Асамблея встановила п'ять критеріїв, згідно з якими особа, позбавлена ​​волі, може розглядатися як політичний в'язень.
 
Серед таких критеріїв затримання в порушеннях фундаментальних гарантій, встановлених Європейською конвенцією прав людини; затримання з виключно політичних причин; утримання в дискримінаційних умовах порівняно з іншими за політичними мотивами; затримання в результаті процесу, який був нечесним, і якщо здається, що це пов'язано з політичними мотивами влади.
 
Проти проекту резолюції активно виступали представники Росії та Азербайджану.
 
Нагадаємо, що європейські політики неодноразово заявляли, що судові процеси проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка були політично мотивованими.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...