Опубліковано висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи в Україні

Поділитися
Опубліковано висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи в Україні У Європі вважають, що Україні потрібен незалежний суд
Комісія виступила проти звільнення всіх українських суддів.

Конституційна комісія опублікувала висновок Венеціанської комісії про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, повідомляє "Закон і бізнес".

Венеціанська комісія у своєму висновку зазначила, що звільнення всіх суддів, крім виняткових випадків, таких як зміна конституційного ладу, не відповідає європейським стандартам. Однак комісія схвалила оновлення суддівського корпусу шляхом реорганізації окремих судів та оцінювання професійних та етичних якостей суддів.

Венеціанська комісія схвалила передачу функції створення і ліквідації судів від президента до парламенту, а також створення нового органу судової гілки влади – Вищої ради правосуддя.

Вищої ради правосуддя (ВСП) здійснюватиме выдбір суддів для всіх судів України на конкурсній основі, її рішення про призначення та звільнення суддів повинні затверджуватися президентом.

Пропозиції щодо утворення і ліквідації судів будуть вноситися до парламенту президентом за поданням ВСП.

До складу ВСП входитиме 21 член, десять з яких обирає з'їзд суддів, по два члени призначаються президентом, Верховною Радою, з'їздом адвокатів, Всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, а також з'їздом представників юридичних вишів і наукових закладів з числа вчених-правознавців.

ВСП контролюватиме призначення, просування по службі та звільнення не лише суддів, але й прокурорів.

Венеціанська комісія також рекомендувала українській стороні внести в законопроект про судову реформу положення про те, що відмова подати декларацію про походження майна судді є достатньою умовою для його звільнення.

23 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко повідомив, що комісія в цілому позитивно оцінила прагнення української сторони до реформи судочинства.

"Позитивні відгуки експертів Венеціанської комісії отримали такі пропозиції як: позбавлення права Верховної Ради призначати суддів, скасування п'ятирічного випробувального терміну для молодих суддів і скасування "порушення присяги судді" в якості підстави для звільнення, проведення реформи Генпрокуратури і позбавлення прокуратури функції нагляду", − зазначив Пилипенко.

У той же час Венеціанська комісія не схвалила ідею тотального кадрового перезавантаження судової системи. На думку членів комісії, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам, а також створює загрозу здійсненню правосуддя в державі.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що Україні необхідна повна відставка всіх суддів вищих судів і Верховного суду.

Читайте повний текст інтерв'ю Оксани Денисової з Оксаною Сироїд: "Парламент має повернути собі голос" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі