Топ Новини

Законопроект про кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" - до восьми років в'язниці

15 січня 2013 в 16:58

За голосування за допомогою електронної системи народним депутатом на пленарному засіданні Верховної Ради за іншого депутата пропонують карати позбавленням волі на термін від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від трьох до п'яти років.

Кнопкодавы в Раде
Опозиція пропонує за порушення порядку голосування садити депутатів Ради у буцегарню на вісім років

Лідери опозиційних парламентських фракцій пропонують ввести кримінальну відповідальність за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях парламенту України, Криму і місцевих рад. Зокрема, пропонується карати депутатів Верховної Ради за голосування чужою карткою позбавленням волі на термін від п'яти до восьми років.

Законопроект №2012, поданий до парламенту лідерами фракцій "Свобода" Олегом Тягнибоком, "Батьківщина" - Арсенієм Яценюком і "УДАР" - Віталієм Кличком 14 січня, передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України і Кримінального процесуального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Криму і місцевих рад.

За даними порівняльної таблиці до законопроекту, опублікованої на сайті парламенту, пропонується внести нову статтю "Порушення порядку голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України". Згідно з цією статтею, голосування за допомогою електронної системи народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради за іншого народного депутата карається позбавленням волі на термін від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від трьох до п'яти років.

Крім того, у разі надання народним депутатом України персональної картки для голосування іншій особі, яка і здійснила голосування за допомогою електронної системи на пленарному засіданні Верховної Ради, пропонується покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від трьох до п'яти років.

Також передбачається покарання для депутатів Верховної Ради Криму і депутатів місцевих рад. Так, за голосування чужою карткою депутатами кримського парламенту або місцевої ради пропонується покарання у вигляді позбавлення волі на термін до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від трьох до п'яти років. Надання своєї картки кримським депутатом або депутатом місцевої ради для голосування іншій особі, яка і проголосувала, також пропонується карати позбавленням волі на термін до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від трьох до п'яти років.

Зазначимо, що у Партії регіонів і КПУ розкритикували ідею введення кримінальної відповідальності для депутатів за порушення процедури голосування у Раді, запропоновану опозицією.

Читайте також:

Голова парламенту пообіцяв стежити за персональним голосуванням депутатів

Депутатів-регіоналів зобов'язали голосувати за відсутніх колег

ПР і КПУ вважають кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" піаром і маразмом

Депутати-добровольці доведуть, що система Рада-3 не шкідлива для здоров'я

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Віктор 16 января, 09:15 Відсутність депутата в Раді-це прогул. За прогул робітника звільняють згідно з чинним законодавством.Отже, треба урівняти депутатів з рештою працюючих громадян, а не вводити нові закони. Навіщо вводити нові закони, якщо не виконуються існуючі? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Северов 15 января, 23:34 Чи вистачить наполегливості в опозиційних сил? Чи буде те, що відбувається вже протягом декількох скликань щодо зняття депутатської недоторканості? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...