Топ Новини

Опозиція запропонувала заборонити роздачу гречки під час виборів

16 листопада 2012 в 09:39
Депутати хочуть, щоб в період від початку виборчого процесу до дня голосування на законодавчому рівні заборонялося здійснення благодійництва або благодійної діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам.
grechka.jpg
facebook.com/igor.isaenko

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про заборону надання благодійної матеріальної допомоги під час виборів.

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко та народний депутат від «БЮТ-Батьківщини» Сергій Сас зареєстрували у парламенті проект закону про внесення змін до статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» (щодо заборони надання благодійної матеріальної допомоги під час виборів).

За словами одного з авторів законопроекту Томенка, виходячи з того, що так звана благодійність стала головною формою підкупу виборців, запропонований проект закону передбачає заборону на здійснення благодійництва або благодійної діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги громадянам під час виборчої кампанії, повідомили в прес-службі Томенка.

Автори проекту закону зазначають, що минулі вибори засвідчили, що головним джерелом прямого і непрямого підкупу виборців стало надання так званої благодійної матеріальної допомоги під обіцянку голосувати за відповідного кандидата. Вони нагадали, що зазвичай така допомога надавалася «незалежними» благодійними організаціями, офіційно не пов'язаними з суб'єктами виборчого процесу. При цьому прізвище кандидата, за підтримку якого здійснювалася така «доброчинність», не фігурувало ні в яких документах, а тому притягнути до відповідальності винних у підкупі виборців виявилося практично неможливо, констатували вони.

«Мета закону - запровадити правовий механізм запобігання підкупу виборців через надання їм так званої «благодійної матеріальної допомоги», - зазначають його автори. Так, законопроектом, зокрема, пропонується доповнити статтю 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» окремим пунктом, який буде визначати, що «в період від початку виборчого процесу до дня голосування забороняється здійснення благодійництва або благодійної діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам - громадянам України».

Читайте також:

У Криму кандидат від Партії регіонів роздав першокласникам букварі зі своїми цитатами (ФОТО)

У Харківській області регіонал підкуповував виборців зеленкою і таблетками від проносу (ФОТО)

У Вінницькій області регіонал підкуповував виборців аптечками (фото)

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...