Топ Новини

Опозиція запропонувала обирати мерів міст у два тури

22 березня 2012 в 07:21
Депутати від НУНС запропонували обирати мерів міст у два тури. Для перемоги у першому турі необхідно буде отримати підтримку абсолютної більшості; у разі, якщо цього не відбулося, двоє лідерів виходять у другий тур, де діє правило відносної більшості.

У Верховній Раді депутати від НУНС Ірина Геращенко та Кирило Куликов зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про місцеві вибори, запропонувавши обирати мерів міст у два тури. Автори документа співпрацюють з партією УДАР Віталія Кличка, пише Коммерсантъ-Украина.

Законопроект передбачає зміну системи виборів мерів міст. Згідно з чинним законодавством, міських голів обирають відносною більшістю - перемагає кандидат, за якого віддано більшу кількість голосів виборців. Часто це призводить до перемоги політиків, які набрали значно менше 50% голосів. «На сьогодні у більшості міст ми маємо мера меншості», - заявила Геращенко.

Вона запропонувала обирати мерів міст у два тури. Для перемоги у першому турі, на її думку, потрібно отримати підтримку абсолютної більшості; у разі якщо цього не відбулося, двоє лідерів виходять у другий тур, де діє правило відносної більшості (набирати більше 50% голосів необов'язково).

У більшості визнали, що запропонований законопроект більш прогресивний, ніж діюча система, проте голосувати за нього не мають наміру. «Я не думаю, що найближчим часом це питання зможе пройти через парламент, адже два тури - це збільшення вартості виборів. Хоча в принципі ідея гарна, і коли-небудь до неї треба буде повернутися», - сказав заступник голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Черноморов (Партія регіонів).

Нагадаємо, у 2008 році перед позачерговими виборами мера Києва парламент вже обговорював аналогічний законопроект, але тодішній президент Віктор Ющенко пообіцяв ветувати його, назвавши запропоновану норму проявом «не демократії, а політтехнології». Збереження попередньої системи принесло перемогу Леоніду Черновецькому, який набрав 37,72%. Представники опозиції, які не зуміли домовитися про висунення єдиного кандидата, зайняли 2-ге і 3-тє місця - Олександр Турчинов - 19,13%, Віталій Кличко - 17,97%. Відтоді проекти, що передбачають введення двотурової системи виборів, неодноразово реєструвалися в Раді, але не отримували підтримку більшості.

Читайте також:

Герега вперше чує, що вибори в Києві пройдуть 15 липня

Гриценко підтримає Кличка на виборах в мери Києва

Партія регіонів на виборах в Києві задіє «мережу бабусь» Черновецького - КВУ

Черновецький більше не буде балотуватися на пост мера Києва

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...