Опозиція Сирії відкинула новий план врегулювання кризи

2 липня 2012 в 04:22
На думку опозиціонерів, запропонований план дій неприйнятний, тому, що передбачає участь правлячої партії у вирішенні конфлікту.
siriya.jpg
wikimedia.org

Представники сирійської опозиції відкидають рішення конференції щодо Сирії, яка пройшла в Женеві, не бажаючи сідати за стіл переговорів з президентом Башаром Асадом.

За словами опозиціонерів, хоча запропонований план дій та містить деякі «позитивні елементи», в цілому він неприйнятний, оскільки передбачає участь правлячої партії у вирішенні конфлікту. Крім того, опозицію не влаштовує, що план не встановлює конкретних термінів розв'язання кризи.

«Ми не можемо сказати, що на зустрічі був досягнутий позитивний результат», - заявив один з представників опозиції.

Група дій з врегулювання конфлікту у Сирії на своїй першій міністерській зустрічі в Женеві в суботу визначила керівні принципи політичних змін у цій арабській країні, яка з березня 2011 року охоплена зіткненнями, що переросли у збройну боротьбу влади з опозицією.

За даними ООН, загальне число жертв конфлікту перевищило 12 000 осіб, близько 230 000 стали біженцями, близько мільйона людей потребують гуманітарної допомоги.

Згідно з прийнятим за підсумками зустрічі комюніке, зміни передбачають створення перехідного уряду за участю всіх зацікавлених сторін для перетворення Сирії в демократичну державу, що гарантує повне дотримання прав людини.

Передбачається можливість перегляду на основі загальнонаціонального діалогу сирійської конституції, яку затвердить народ країни. Після встановлення нового конституційного порядку передбачається провести багатопартійні вибори і сформувати нові держоргани.

Щоб зміни в Сирії були здійснені, учасники зустрічі в Женеві закликали всі сторони конфлікту припинити насильство, повністю вивести війська з міст у казарми, роззброїти і розформувати збройні групи, звільнити політичних ув'язнених.

Читайте також:

У Росії з'явився таємний план з порятунку Асада, а у Заходу - привід для вторгнення до Сирії


Туреччина пригрозила Сирії  заходами у відповідь за збитий винищувач

США закликали застосувати силу проти Асада

Російське судно знову спробує доставити вертольоти до Сирії, цього разу — під ескортом корабля ВМФ РФ


У Сирії сформовано новий уряд: на ключових постах залишилися колишні міністри

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...