Топ Новини

Опозиція оскаржила перемогу Засухи на виборах в Європейському суді з прав людини

28 листопада 2012 в 11:01
Кандидат від Об'єднаної опозиції Віктор Романюк у своєму зверненні до ЄСПЛ відзначає, що неврахування понад 30 тисяч голосів виборців в окрузі № 94 свідчить про відхилення від принципу загального виборчого права.
zasuha.jpg
pravda.com.ua

Кандидат в депутати від Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Віктор Романюк звернувся до Європейського суду з прав людини стосовно рішення окружної виборчої комісії № 94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, забезпечивши таким чином перемогу кандидатові від Партії регіонів Тетяні Засусі.

Як повідомили в прес-службі партії «Фронт змін», Романюк просить суд визнати, що таке рішення ОВК порушує право на вільні вибори (стаття 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини).

У заяві кандидата від Об'єднаної опозиції наголошується про аналогічну справу «Ковач проти України», яка розглядалася в Європейському суді з прав людини в 2008 році. У цій справі суд прийшов до висновку про те, що рішення про скасування результатів голосування на виборчих дільницях слід вважати довільним і таким, що порушує право на вільний вибір. У рішенні суду зазначається, що будь-яке відхилення від принципу загального виборчого права породжує ризик підриву демократичної легітимності обраного таким чином законодавчого органу і законів, які він приймає.

У зверненні Романюка в ЄСПЛ наголошується, що неврахування понад 30 тисяч голосів виборців також може свідчити про відхилення від принципу загального виборчого права, яке породжує ризик підриву демократичної легітимності обраного таким чином законодавчого органу, - Верховної Ради України.

Як повідомляло ZN.UA, у 94-му окрузі (Обухів) єдиний кандидат від опозиції Віктор Романюк за підрахунком 97% голосів випереджав регіоналку Тетяну Засуху з відривом у майже 10 тис. голосів. Після того, як його перемога стала незаперечною, Засуха в судовому порядку домоглася перерахунку голосів. Зрештою ОВК проголосила Засуху переможницею, взагалі відмовившись приймати результати 27 дільниць, котрі зафіксували перевагу Романюка, не врахувавши таким чином більше 30 тис. бюлетенів. Голоси двох міст (!) - Українки та Василькова - були викинуті на смітник.

Після цього ОВК у порушення всіх процедур склала підсумковий протокол, в якому оголосила Засуху переможцем.

«Батьківщина» оскаржила це рішення ОВК в українських судах, однак отримала відмову у вимозі визнати рішення окружкому про результати виборів незаконним.

У свою чергу, Верховна Рада 6 листопада прийняла постанову, якою пропонується рекомендувати Центральній виборчій комісії призначити повторні перевибори в 5 одномандатних округах - № 94, 132, 194, 197, 223.

Читайте також:

Округ Губського — серед лідерів за кількістю уточнених протоколів

Як вкрасти перемогу

У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...