Топ Новини

Опозиція має намір зірвати підписання Угоди про асоціацію з ЄС

22 листопада 2012 в 09:07
Опозиція має намір просити Європу не підписувати угоду з Україною до повного виконання всіх вимог ЄС, що може дійсно завадити підписанню.
euroflag eurosouz  _ukr.jpg
Колаж, ZN.UA

Опозиція включилася в дипломатичну боротьбу за повне виконання всіх вимог Євросоюзу для підписання угоди про асоціацію. Про це заявив глава парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.

«Я буду всіляко закликати ЄС до того, щоб угоду не було підписано, якщо влада не виконає повністю як мінімум ті вимоги (європейської спільноти), які звучали раніше», - сказав він.

«Це наша спільна позиція», - доповнив його радник Юлії Тимошенко Григорій Немиря.

За останній рік у ЗМІ неодноразово з'являлися відомості про те, що прихильники Юлії Тимошенко лобіюють в Європі відмову від підписання УА до звільнення екс-прем'єра, хоча публічно вони це неодноразово спростовували, пише «Коммерсант-Украина».

Тимошенко направила у Брюссель декілька офіційних звернень із закликом підписати договір незалежно від її майбутнього.

Однак восени ситуація змінилася - ряд політиків, що зустрічалися з Тимошенко, заявили, що вона знову переконує їх тимчасово відмовитися від асоціації з Україною.

Високопоставлений чиновник у Брюсселі зазначив, що заперечення опозиційних лідерів здатні створити нездоланну перешкоду для підписання угоди про асоціацію.

«Ми категорично не згодні з такою риторикою опозиції, вона шкодить процесові і дуже заважає нам досягти консенсусу щодо підписання договору (між країнами-членами ЄС-ред.). Щоб зробити це у нинішніх непростих умовах, нам потрібна підтримка всіх ваших політичних сил, окрім хіба що комуністів, - зазначив він.

«Невже вони (опозиція-ред.) не розуміють, що час грає проти України? Через п'ять років цей договір буде дуже складно підписати», - сказав він.

На питання про те, чи готовий Брюссель йти на компроміс щодо низки вимог, посол Ян Томбінскі відповів ухильно:

«Політика - це не точна наука. Неможливо створити чіткий список критеріїв, які потім можна буде перерахувати - що виконано, а що ні».

Нагадаємо, 30 березня 2012 року глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України і Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід'ємною частиною угоди про асоціацію.

Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни і ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.

Українська ж влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, «темп просування України на шляху євроінтеграції не сповільнився, а — навпаки — прискорився»
.

Читайте також:

Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік

Україна провалила план дій щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом

Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною

У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...