Топ Новини

Опозиція готова блокувати роботу парламенту, якщо влада буде проштовхувати свій закон про вибори

27 жовтня 2011 в 09:17
Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко прогнозує розгляд парламентом у четвер, 3 листопада, законопроекту «Про вибори народних депутатів України» і не виключає блокування трибуни опозицією.

«Три законопроекти про вибори заплановано розглянути у четвер», - сказав він на брифінгу у четвер, 27 жовтня, у Києві.

М.Томенко нагадав, що в парламенті зареєстровано три законопроекти: один від більшості та 2 від опозиції. За його словами, якщо опозиційні законопроекти будуть проігноровані парламентом, опозиція може здійснити блокування роботи Верховної Ради.

«Якщо ситуація буде дійсно таким чином розвиватися, що з законом про вибори все вирішено, то, звичайно, ми будемо використовувати всі методи, і блокування в тому числі...Будемо домовлятися, щоб це були спільні опозиційні дії і я допускаю, що це може бути блокування», - сказав він.

Нагадаємо, що Верховна Рада 21 жовтня включила до порядку денного чотири законопроекти про вибори народних депутатів (№9265, №9265-1, №9265-2, №9265-3).

Серед чотирьох законопроектів є №9265-1, поданий депутатами більшості. Цей документ майже повністю повторює проект, який розробляла робоча група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, проте містить низку норм, які Венеціанська комісія не розглядала.

Венеціанська комісія вважає, що проект вимагає серйозного доопрацювання. Зокрема, в комісії рекомендують приймати закон тільки після досягнення компромісу з опозицією.

Законопроект №9265-1 істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему, підвищує прохідний бар'єр для партій з 3% до 5%, забороняє участь блоків тощо.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради пропонує відхилити основні нововведення, запропоновані законопроектом №9265-1.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...