Топ Новини

Опозиція вимагає ефірний час на радіо і ТБ у прайм-тайм

20 березня 2013 в 10:01

НТКУ готова надати всім фракціям ефірний час, тільки за умови, якщо Верховна Рада буде виділяти кошти на це.

tv_televizor_pult.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Опозиційні депутати пропонують зобов'язати державні телеканали і радіостанції виділяти по 45 хвилин на тиждень кожній фракції Верховної Ради.

Народні депутати Микола Княжицький, Микола Томенко, Олена Кондратюк (Батьківщина), Рустам Раупов (УДАР) та Ігор Мірошниченко (Свобода) 19 березня зареєстрували проект змін до закону "Про телебачення і радіомовлення". У документі пропонується зобов'язати державних мовників у будні з 19.00 до 22.00 "забезпечувати присутність в ефірі всіх зареєстрованих парламентських фракцій". Для цього вони можуть або транслювати надані фракціями програми, або запрошувати депутатів на власні ток-шоу. Ефір повинен бути розподілений так, щоб у кожної з п'яти фракцій було на тиждень по 45 хвилин, пише Коммерсант-Украина.

Хоча законопроект внесений опозиційними депутатами, він має всі шанси бути затвердженим парламентською більшістю, заявила перший заступник глави комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко.

Якщо більшість все ж не підтримає проект, автори документа пропонують включити його норми в один з євроінтеграційних законопроектів, які Партія регіонів зобов'язалася підтримати в обмін на розблокування трибуни, відзначає Микола Княжицький.

Автори документа впевнені, що громадська рада забезпечить збалансовану подачу інформації в ефірі, але на НТКУ вважають, що цей орган каналу не потрібен. "Мета громадської ради - виробляти політику телеканалу. Але ми - державний канал, і політика у нас державна", - говорить генпродюсер НТКУ Ілля Ноябрьов. Він нагадує про період функціонування подібної ради при телеканалі Інтер. "В результаті нічого, окрім взаємних претензій між каналом і радою, не було", - вважає Ноябрьов.

У НТКУ немає і коштів на додаткові програми, говорить Ноябрьов. "Колись вже обговорювали питання про прямі трансляції з парламенту. Але, по-перше, ми підкоряємося Кабінету міністрів. А по-друге, на це потрібні кошти. Якщо ВР буде виділяти гроші, то ми, звичайно, знайдемо час в ефірі", - відзначає Ноябрьов.

Читайте також:

Азаров вилаяв ЗМІ за скандальність і скепсис

Громадська рада побоюється посилення держконтролю над "Інтером"

Телеканали промоніторять на предмет прихованої реклами алкоголю

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...