Топ Новини

Опозиція хоче за незаконні рішення позбавляти статусу суддів

14 лютого 2013 в 14:46

Опозиція ініціює зняття мантії з суддів за прийняття рішення, які порушують закон України.

kireev_a0a76054eabacca0170c190bb5e94af5.jpg
Суддя Родіон Кірєєв, який засудив Тимошенко до семи років
byut.com.ua

Опозиція буде піднімати питання про позбавлення повноважень суддів, які приймають незаконні рішення, зокрема судді Печерського райсуду Києва Родіона Кірєєва, який засудив екс-прем'єра України Юлію Тимошенко, про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Ми будемо ставити питання про позбавлення статусу не тільки тих суддів, які з колегією Вищого адміністративного суду України позбавили двох депутатів мандатів, але і судді Родіона Кірєєва, а також тих суддів, які, порушуючи закони України, прийняли рішення про арешт Юрія Луценка та Юлії Тимошенко", - сказав він.

За його словами опозиція також має намір ініціювати ухвалення закону, згідно з яким, у разі визнання незаконним рішення українських судів Європейським судом з прав людини, судді, які винесли таке рішення, позбавляються статусу судді.

Яценюк зазначив, що опозиція підготувала низку законопроектів, які стосуються відновлення суддівської правової справедливості в країні". Зокрема, за його словами, підготовлено законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України.

Він повідомив, що зміни передбачають "відновлення прав захисників, рівність сторін... ці зміни перетворять цей кодекс не на прокурорський кодекс, а на кодекс, який захищає права і свободи людини і громадянина".

Другий законопроект, за його словами, передбачає право 45 народних депутатів ініціювати в парламенті питання про позбавлення статусу судді. "Це право народних депутатів знімати мантію з корумпованих і продажних суддів", - заявив він. Третій законопроект пропонує відновити статус Верховного суду України і позбавити президента права призначати суддів ВСУ, а також впливати на суддів ВСУ.

Читайте також:

Євросуд вже готує рішення щодо Тимошенко

Євросоюз поки не розглядав питання санкцій до українських чиновників

Суд визнав, що Кірєєва призначили законно

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...