Топ Новини

ООН урізала бюджет

25 грудня 2011 в 09:03
Напередодні католицького Різдва Генеральна асамблея ООН затвердила регулярний бюджет всесвітньої організації на 2012-13 роки, який вдруге за останні півстоліття передбачає скорочення витрат.
oon_oun_topwar.ru.jpg
topwar.ru

У суботу делегати схвалили проект резолюції, що визначає витрати ООН на найближчі два роки в сумі 5 млрд 150 млн доларів. Це на 5% менше, ніж бюджет циклу 2010-11 років.

Виступаючи перед делегатами, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав їх з «колективним досягненням» і похвалив за рішучість «робити більше і краще з меншими коштами». «Світ переживає часи жорсткої фінансової економії, - сказав генсек. - Нелегко доводиться і урядам, і людям». Він підкреслив, що, незважаючи на скорочення витрат, ООН має намір максимально ефективно використовувати наявні ресурси, включаючи внески держав-членів, щоб повністю і ефективно продовжувати виконувати «всі без винятку важливі глобальні мандати, довірені Об'єднаним Націям».

Регулярний бюджет ООН формується за рахунок внесків держав-членів. Частка кожної держави вираховується за затвердженою Генасамблеєю формулою виходячи з середнього показника валового внутрішнього продукту за десятирічний період з урахуванням доходу на душу населення і зовнішньої заборгованості.

На частку США припадає близько 22% бюджету, що в 2011 році склав 582 млн 678 тис. доларів. Другим найбільшим платником в оонівський бюджет є Японія - 12,5% або 294 млн доларів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...