Топ Новини

Оніщук: «Вибивання показань» втратять сенс, коли приймуть проект нового КПК

12 серпня 2011 в 12:33
Згідно з проектом нового КПК суд не матиме права обґрунтовувати свої рішення показаннями, що були надані слідчому та прокурору.
onishuk.jpg
glavred.info

Про це у своїй статті для ZN.UA пише доктор юридичних наук, екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

«Cуд має обґрунтовувати свої висновки лише показаннями, які він безпосередньо сприймав. На цій стадії процесу відпадає потреба витрачати час, наприклад, на неодноразові допити одних і тих самих осіб (як свідка, як підозрюваного, як обвинувачуваного)», - зазначив М.Оніщук.

Екс-міністр вважає, що ці положення відкидають потребу «вибивання показань».

«Фактично будь-яке «вибивання показань» втрачає сенс. У слідчих і прокурорів зникнуть мотиви чинити тиск на свідків, потерпілих і застосовувати до підозрюваних та обвинувачуваних насильство (тортури, катування), оскільки суд не візьме їх до уваги під час судового розгляду», - відмітив М.Оніщук.

Нагадаємо, проект нового Кримінально-процесуального кодексу України планується внести не розгляд до Верховної Ради цього року. Зараз проект готують до передачі на експертизу Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія). Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Миколи Оніщука «Проект нового КПК України — рух у правильному напрямку».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...