Топ Новини

Омельченко вимагає судити або Пасенюка, або слідчих ГПУ

8 грудня 2011 в 13:01
Народний депутат Григорій Омельченко вимагає від Генеральної прокуратури України дати офіційну відповідь стосовно того, чи є правдивими данні слідства, оприлюднені в ЗМІ, щодо отримання суддею Конституційного суду Олександром Пасенюком хабарів від судді Ігоря Зварича, а також про порушення кримінальної справи згідно з цими даними.
grigory-omelchenko_ukrinform.jpg
Укрінформ

 

Про це ідеться у депутатському зверненні Г.Омельченка до президента Віктора Януковича, текстом якого оперує ZN.UA
 
«Не зважаючи на численні повідомлення засобів масової інформації про факти давання І.Зваричем хабарів О.Пасенюку (що відповідно до вимог статті 94 КПК України є поводом для порушення кримінальної справи) і їхній великий суспільний резонанс, Генеральна прокуратура України жодного разу офіційно не повідомляла суспільство про вказані факти та процесуальні рішення, які по них було прийнято. Викладене дає підстави зробити висновок про те, що виявлені у процесі розслідування справи по обвинуваченню І.Зварича факти одержання О.Пасенюком хабарів були приховані і їм не було дано належної правової оцінки», - ідеться у зверненні.

Г.Омельченко просить президента в рамках його повноважень зобов’язати Генерального прокурора України повідомити:

«Чи відповідає дійсності оприлюднена ЗМІ інформація про давання І.Зваричем показань відносно О.Пасенюка про отримання ним хабарів?

Чи є опубліковані матеріали кримінальної справи по обвинуваченню І.Зварича копіями справжніх протоколів його допитів?

Чи проводились слідчі дії слідчими Генеральної прокуратури України чи за їхнім дорученням іншими працівниками правоохоронних органів з приводу показань І.Зварича стосовно давання ним хабарів голові Вищого адміністративного суду України О.Пасенюку.

Чи було проведено належну перевірку оперативним та слідчим шляхом показів І.Зварича стосовно давання хабарів О.Пасенюку? Йдеться про встановлення прямих або непрямих доказів того, що такі факти справді мали місце», - сказано у документі.

У разі підтвердження у справі І.Зварича даних про одержання хабарів О.Пасенюком та не прийняття за ними відповідного процесуального рішення (у тому числі приховування таких матеріалів чи знищення їх оригіналів) Г.Омельченко вимагає дати правову оцінку слідчим та прокурорам, які були причетні до такої незаконної оборудки з матеріалами кримінальної справи, так як в діях яких можуть вбачатися ознаки зловживання владою або службовим становищем (ст. 365 КК України), службове підроблення (ст. 366 КК України), приховування злочину (ст. 396 КК України), а також порушити питання про звільнення О.Пасенюка з посади судді Конституційного Суду України.

Якщо ж показання І.Зварича стосовно О.Пасенюка були отримані «під тиском, із застосуванням погроз та обіцянками свободи», як це припускає (чи стверджує?) О.Пасенюк, Г.Омельченко просить вирішити питання про порушення кримінальної справи щодо тих посадових осіб Генеральної прокуратури України, які домоглися таких показань від І.Зварича під тиском та погрозами.

Нагадаємо, як повідомили журналісти програми «Знак оклику», суддя І.Зварич дав свідчення, що неодноразово передавав гроші нинішньому судді КС, а тоді голові ВАСУ О.Пасенюку і оплачував його відпочинок. «У жовтні-листопаді 2008 року, виконуючи вимогу голови Вищого адміністративного суду України, я привіз Пасенюку О.М 140 тисяч доларів США, які передав йому у конверті жовтого кольору в його службовому кабінеті на вулиці Московській, 8 у місті Києві, повідомивши йому, що це гроші по справі гранітного кар'єру, про які я доповідав йому біля м.Мукачево влітку-восени 2008 року», — йдеться у свідченнях.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...