Омбудсмен: Засідання суду у справі Іващенка проходило з порушенням прав людини

9 квітня 2012 в 15:38
Карпачова назвала грубим порушенням прав людини розгляд кримінальної справи в конвойній кімнаті, як це сталося 9 квітня при розгляді справи Іващенка. Омбудсмен пообіцяла відреагувати на дану ситуацію.
pravosudie_sud_femida_5.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Уповноважений Верховної Ради України Ніна Карпачова вважає, що судове засідання у справі колишнього т.в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка в конвойній кімнаті Печерського райсуду 9 квітня проходило з грубими порушеннями прав людини.

"Я вперше бачу, щоб в Україні судове засідання проходило в конвойній кімнаті. Безумовно, це є грубим порушенням прав людини. Дві підсудні людини перебували в цій конвойні кімнаті: один знаходився у лежачому стані, це Валерій Іващенко, а другий - Сергій Міхєєв - знаходився в так званому "стакані". Вони знаходилися в такому стані в конвойній кімнаті 5 годин, без доступу до санвузлу, без ковтка води. І в такому стані перебували всі - судді, прокурори, адвокати", - сказала омбудсмен журналістам після завершення судового засідання в понеділок.

Карпачова зазначила, що з самого ранку Іващенко почував себе дуже погано і просив не везти його на судове засідання.

Вона звернула увагу на те, що суд повинен був засідати в приміщенні на вул.Гайцана, але засідання в понеділок проходило в будівлі на вул.Хрещатик, через те, що підсудного неможливо було доставити на 3-й поверх. За словами омбудсмена, це є серйозною проблемою для всієї судової системи України, оскільки будь-яка людина з будь-яким станом здоров'я не може отримати рівні умови в судовому процесі.

Вирок Іващенку суд оголосить 12 квітня


Карпачова наголосила, що реагуватиме на дану ситуацію, складе відповідні акти і буде апелювати до законів і Конституції України, Конвенції з прав людини.

Омбудсмен вважає, що сама прокуратура повинна була висловити протест і сказати, що не можна було проводити судове засідання в таких умовах, навіть незважаючи на присутність машини швидкої допомоги і двох лікарів у конвойної кімнаті, де проходив суд.

Вона також вказала на те, що в приміщенні Печерського райсуду на першому поверсі є зал засідань, але в нього чомусь перебував конвой, а судове засідання проходило в конвойній кімнаті.

Крім того, Карпачова висловила здивування тим фактом, що вирок Іващену буде оголошено вже 12 квітня.

"Це складна справа. Люди майже півтора року перебували в умовах ув'язнення і виникає питання у мене, як у правозахисника, чи можна за два дні написати вирок", - заявила вона.

Нагадаємо, представник державного обвинувачення попросив для Іващенка покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Читайте також:

Іващенка внесли в суд на ношах і «не пускали в туалет»


Іващенко через погане самопочуття не зміг покинути СІЗО, щоб потрапити на суд

Суддя Вовк довів і Іващенка до оголошення голодування

Іващенко не виключає, що повернеться в політику

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...