Об'єднана опозиція в свої списки на виборах «тушок» брати не буде

21 червня 2012 в 13:30
Об'єднана опозиція оприлюднила принципи, на яких формуватиме партійний список і список кандидатів-мажоритарників на парламентських виборах. «Тушок» брати не будуть.
yacenuk_gricenko_turchinov.jpg
frontzmin.ua

Лідери партій, що входять до Об'єднаної опозиції, в четвер, 21 червня, підписали декларацію, в якій викладено принципи визначення кандидатів на парламентських виборах у жовтні 2012 року.

Як повідомляє прес-служба партії «Батьківщина», свої підписи під документом поставили Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та інші.

Об'єднана опозиція зобов'язалася формувати список у відкритому режимі, опублікувати автобіографії кандидатів у народні депутати, їхні декларації про прибутки, свідоцтво про освіту, відомості про громадянство України.

У списки не потраплять ті, «хто змінював свою політичну позицію всупереч волевиявленню виборців, зробленому 2007 року» (на останніх парламентських виборах).

Керівництво Об'єднаної опозиції окремо відзначило, що «при відборі кандидатів принциповим є той факт, що народний депутат поточного скликання Верховної Ради витримався спокуси чи погроз влади, не змінив країні та виборцям - не перейшов до провладної більшості».

Як наголошено в повідомленні, ті, хто потрапить у кандидати і стане депутатом, повинні присягнути, що не будуть змінювати свою політичну позицію протягом дії мандата, постійно брати участь у роботі Верховної Ради наступного скликання та її органів, публікувати раз на рік декларації про прибутки та витрати, а також голосувати виключно особисто. За голосування картками інших народних депутатів буде введено кримінальну відповідальність.

Важливим критерієм чесності виборів опозиціонери вважають звільнення лідерів опозиції Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, забезпечення їхньої повноцінної участі в цих виборах.

«На відміну від правлячої Партії регіонів, яка сфальсифікувала президентські вибори 2004 року і грубо порушила демократичні стандарти при проведенні місцевих виборів 2010 року, - йдеться в декларації, - партії та політики, що входять до Об'єднаної опозицію «Батьківщина», свого часу забезпечили проведення двох парламентських (2006, 2007) та президентських (2010) виборів чесно, справедливо, прозоро, у повній відповідності з європейськими демократичними стандартами, що визнано як усередині країни, так і міжнародним співтовариством».

Об'єднану опозицію створено на основі партії «Батьківщина», в травні до неї увійшли «Фронт змін», «Народна самооборона», «Реформи і порядок», «За Україну!" і Народний рух України. У червні до неї приєдналася «Громадянська позиція».

Читайте також:

Тимошенко вимагає об’єднати всі «реальні опозиційні сили»

«Громадянська позиція» Анатолия Гриценко присоединилась к объединенной оппозиции

Депутати Литвина надали свої термінали для карток «тушкам», щоб прийняти закон про мови

Остаточний склад Об’єднаної опозиції визначиться наступного тижня

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...