ОБСЄ розцінила вибори в Україні як "недостатньо змагальні"

3 січня 2013 в 17:50
В остаточній доповіді міжнародних спостерігачів наголошується непрозорість виборчої кампанії в Україні та зловживання адмінресурсом. В ОБСЄ також незадоволені тим, що Юлія Тимошенко не змогла висунути свою кандидатуру.
vybori (3).JPG
tovstyzhenko.com

Спостережна місія ОБСЄ оприлюднила остаточну доповідь щодо парламентських виборів в Україні, які пройшли 28 жовтня.

У документі наголошується, що минулі вибори характеризувалися недостатнім рівнем змагальності. Там також міститься низка рекомендацій українській стороні щодо поліпшення ситуації.

Зокрема, у доповіді говориться, що на виборах були зловживання державними ресурсами, відсутність прозорості кампанії і фінансування партій, а також і відсутність збалансованого висвітлення в ЗМІ.

Крім того, на думку міжнародних спостерігачів, негативно позначилася на виборчому процесі нездатність основних лідерів опозиції висунути свої кандидатури, що стало наслідком їх судових засуджень. Як сказано в доповіді, це суперечить зобов'язанням ОБСЄ.

У той же час БДІПЛ наголошує, що закон про вибори народних депутатів, прийнятий у листопаді 2011 року, містить низку поліпшень і міг забезпечити міцну основу для проведення демократичних виборів у разі його правильної реалізації.

Міжнародні спостерігачі вважають, що подальші поліпшення законодавства необхідні для того, щоб повністю відповідати зобов'язанням, взятим перед ОБСЄ та іншими міжнародними організаціями.

Так, ОБСЄ рекомендує для підвищення прозорості, неупередженості та незалежності діяльності виборчих комісій проводити всі засідання відкрито, "без зустрічей за закритими дверима".

У доповіді також пропонується посилити механізми контролю для запобігання можливих зловживань адміністративними ресурсами, зокрема, використання офіційних заходів для політичної агітації, аж до можливості притягнення винних у таких зловживаннях до відповідальності.

Інші рекомендації стосуються забезпечення збалансованого висвітлення виборів у ЗМІ, підвищення прозорості та підзвітності партій та фінансування виборчої кампанії, а також спрощення процесу дозволу виборчих спорів.

Відзначимо, що з 1 січня головування в ОБСЄ перейшло до України, незважаючи на те, що останні парламентські вибори на заході розцінили як крок назад і згортання демократії в країні.

Читайте також:

В ОБСЄ заявили, що «ці вибори свідчать про згортання демократії в Україні»

США сподіваються, що до 2015 року Тимошенко буде звільнено і вона візьме участь у президентських виборах

Рівень підкупу на парламентських виборах побив усі рекорди

Клінтон поставила Україну в один ряд з Білоруссю

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...