ОБСЄ просить зробити суд над Пукачем відкритим

6 жовтня 2011 в 13:03
Організація з безпеки і співробітництва в Європі відзначає необхідність забезпечити відкритість суду над колишнім начальником департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач.

Відповідну заяву зробила представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович.

«Про вбивство Георгія Гонгадзе повинні знати, і замішані в ньому державні посадові особи не повинні бути захищені у зв'язку з використанням секретної інформації. Г.Гонгадзе, колеги і сім'я заслуговують на це», - вважає вона.

Д.Міятович підкреслила необхідність забезпечити відкритість на заключному етапі суду.

«Я визнаю, що деякі судові розгляди вимагають захисту конфіденційних даних, пов'язаних з національною безпекою. Але марні зусилля останнього десятиліття, спрямовані на те, щоб знайти призвідників цього вбивства, вимагають від суду проявити максимальну відкритість на цьому заключному етапі для забезпечення довіри до остаточного вердикту», - сказав вона.

Представник ОБСЄ підкреслила, що тільки такий крок зможе позбавити представників ЗМІ від страху при висвітленні чутливих питань, що становлять суспільний інтерес.

Нагадаємо, у серпні вдова вбитого журналіста Г.Гонгадзе Мирослава назвала закритість процесу над О.Пукачем порушенням її прав.


О.Пукач тривалий час знаходився в розшуку, і в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ. З 23 липня за рішенням суду О.Пукач перебуває під вартою.

31 січня Печерський районний суд міста Києва визнав правомірним скасування слідчим Генпрокуратури звинувачення О.Пукачу в частині скоєння ним вбивства журналіста Г.Гонгадзе на замовлення.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...