Топ Новини

Обраний президент Єгипту Мурсі приніс присягу і вступив на посаду

30 червня 2012 в 13:19
Колишній лідер політичного крила асоціації «Братів-мусульман» Мурсі поклявся охороняти республіканський лад, суверенітет, незалежність, цілісність території Єгипту.
Mursi.jpg
onislam.net
Перший демократично обраний президент Єгипту Мухаммед Мурсі офіційно вступив на посаду. Глава держави склав присягу перед Вищим конституційним судом країни. «Клянуся Всевишнім, підтримувати республіканський лад, захищати закон і конституцію, єдність і незалежність батьківщини і її територіальну цілісність», - сказав він.
 
«Бажаю, щоб Єгипет почав рухатися до кращого майбутнього, щоб настав новий день Другої республіки, - підкреслив президент. - Наша країна вже сьогодні - громадянська, патріотична, конституційна держава, яка поважає і відстоює права своїх громадян».
 
Мурсі, висунутий кандидатом асоціацією «Брати-мусульмани», здобув перемогу за підсумками минулого 16-17 червня другого туру президентських виборів, взявши верх з невеликим відривом над екс-прем'єром генералом Ахмедом Шафіком. Він отримав підтримку 51,73% виборців, його суперник - 48,27%.
 
Будівля суду, де брав присягу Мурсі, розташована по сусідству з військовим шпиталем, в якому зараз знаходиться засуджений на довічний термін 84-річний екс-президент Хосні Мубарак. Диктатор, який керував Єгиптом три десятилітт, був переведений з клініки в'язниці Тора 20 червня після різкого погіршення стану здоров'я.
 
Мухаммеду Мурсі - 60 років, за освітою він інженер. До асоціації «Брати-мусульмани» вступив у 70-х роках. У 2000-2005 роках був незалежним депутатом парламенту. Деякий час при Мубараці провів у тюремному ув'язненні. Очолив політичне крило «братства» Партію свободи і справедливості в квітні 2011 року через два місяці після «революції 25 січня», однак пішов з поста її керівника після оголошення результатів голосування. Він виступає за розвиток Єгипту на основі ісламських принципів, розширення приватизації промисловості та зменшення регулюючої ролі держави в єгипетській економіці.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...