Топ Новини

Об'єднана опозиція випереджає Партію регіонів на виборах, - опитування

31 липня 2012 в 14:24
У парламент на сьогоднішній день проходять 4 політичні сили: Об'єднана опозиція, Партія регіонів, партія «УДАР» і Компартія. «Свобода» і партія Королевської близькі до подолання прохідного бар'єру.

Якби вибори до Верховної Ради проходили в липні, то до парламенту потрапили б 4 політичні сили: Об'єднана опозиція «Батьківщина», Партія регіонів, партія «УДАР Віталія Кличка» і Комуністична партія України.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у кінці липня 2012 року.

Так, 25,5% опитаних (серед тих, хто взяв би участь у виборах) проголосували б за Об'єднану опозицію, 20,3% - за Партію регіонів, 10,6% - за партію УДАР Кличка, 9,8% - за Компартію, по 4,4% - за Свободу і партію Україна - Вперед! Ще близько 1% виборців готові підтримати Народну партію (відмовилася від участі у виборах - ред.) і Нашу Україну. Решта партій не набирають більше 4%, не визначилися 19% опитаних.

Як з'ясували соціологи, 42% опитаних однозначно взяли б участь у виборах, ще 32% - скоріше взяли б участь. Причому високий рівень мобілізації фіксується на Півночі, Заході та Сході, найнижчий - на Півдні країни та на Донбасі.

Таким чином, констатує Рейтинг, за останні два місяці дещо зросла готовність громадян брати участь у виборах. Зокрема, на Сході зросла кількість виборців, готових піти на вибори. Причому кожен п'ятий респондент, який заявив про намір брати участь у виборах, не знає за кого голосувати: найбільше таких на Півдні та Донбасі.

Соціологи зазначають, що за останні два місяці електоральна карта України практично не зазнала змін. Показники Об'єднаної опозиції не змінилися. Партія регіонів трохи втратила, у першу чергу, через посилення позицій комуністів на Донбасі та Півдні, де їх уже підтримує кожен п'ятий виборець.

У цілому, сказано в дослідженні, комуністи демонструють найбільш динамічне зростання: вперше за останні кілька років рейтинг КПУ досяг 10%. Більше 10% підтримують УДАР, за останні два місяці партія додала ще 1,5%. Свобода і партія Королевської близькі до подолання прохідного бар'єру.

Опитування проводилося 14-27 липня. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старше. Опитано 2000 респондентів. Статистична похибка становить не більше 2,2%.

Читайте також:

Балога поведе до Ради трьох братів

«Батьківщина» спростувала чутки про бунт в лавах опозиції через виборчий список

Литвин не поведе свою партію на вибори - надто дорого

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...