Топ Новини

Об'єднана опозиція подасть до Євросуду позов проти Януковича

10 вересня 2012 в 04:48
Опозиція розглядає можливість звернення з позовом проти Віктора Януковича в Європейський суд з прав людини. За словами одного з лідерів опозиції Арсенія Яценюка, уже зібраний чіткий перелік юридичних звинувачень проти чинного президента.
oppozicia.jpg
grytsenko.com

Об'єднана опозиція має намір боротися з режимом президента Віктора Януковича аж до звернення до ЄСПЛ. Про це заявив один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк, слова якого наводить прес-служба партії «Фронт змін».

Документи у справі «Україна проти Януковича» ляжуть в основу роботи ТСК щодо розгляду питання про імпічмент діючого президента, заявив він.

Яценюк нагадав, що в новому парламенті опозиція має намір прийняти закон про порядок імпічменту президента. За його словами, тимчасова спеціальна комісія з питання усунення президента Януковича від влади буде розглядати позов проти діючого президента, а подала в суд Об'єднана опозиція. «Подання цього позову - це перший крок до імпічменту президента Януковича», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк повідомив, що отримав постанову Вищого адміністративного суду про повернення без розгляду позову опозиції проти президента Януковича. «Ми зараз розглядаємо можливість звернення з даним позовом до Європейського суду з прав людини», - підкреслив він.

Він підкреслив, що опозиція зібрала чіткий перелік юридичних звинувачень проти чинного президента. Яценюк зазначив, що позов складається з 16 пунктів звинувачень президента Януковича в порушенні чинної Конституції, «починаючи з того, коли президент Янукович підписав Харківські угоди, підписав закон України про мови і Податковий кодекс, який знищив 300 тис. підприємців, підписав пенсійну реформу, яка підвищила пенсійний вік і порушила принцип справедливості нарахування пенсії, тиснув на суддів Конституційного суду і отримав повноваження, на які він не обирався у 2009 році, відмовився ветувати закон України про державний бюджет, який порушував основні соціальні права пільговиків. Не кажучи вже про низку кадрових призначень, про утиски свободи слова, про політичні переслідування», - підкреслив Яценюк.

Напередодні під час прес-конференції у Львові він заявив, що нещодавно працівники ВАСУ намагалися знищити близько 500 тисяч заяв громадян про приєднання до позову проти президента Януковича, які були зібрані під час акції «Україна проти Януковича». «На Заході і на Сході українці не боялися не просто підписувати позовні заяви, але й залишати своє прізвище, ім'я, залишати свої паспортні дані, місце проживання. Вони висловили свою позицію проти цього режиму», - підкреслив він.

Яценюк повідомив, що у понеділок, 10 вересня, біля будівлі ВАСУ відбудеться мітинг громадян з вимогою розглянути їхні заяви про приєднання до позову проти чинного президента, щоб захистити право на чесне і справедливе правосуддя в Україні. «Кожен громадянин України має право подати до суду на президента. А суд зобов'язаний розглядати цей позов», - додав Арсеній Яценюк.

Читайте також:

Об’єднана опозиція виключила зі своїх лав п’ятьох кандидатів у депутати

Турчинов назвав провокацією повідомлення у ЗМІ про розкол в Об’єднаній опозиції

У Черкасах спотворили білборди опозиції, вийшло: «Ми Зупинимо Україну» (ФОТО)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...