Об'єднана опозиція подала в суд на Центрвиборчком через Тимошенко і Луценка

9 серпня 2012 в 15:49
В опозиції вважають, що наявність у Тимошенко і Луценко судимостей може бути підставою для відмови в обранні народним депутатом, але не може бути підставою для відмови в реєстрації їх кандидатами.
timoshenko_lutsenko.jpg
donbass.ua

Об'єднана опозиція «Батьківщина» звернулася до Київського апеляційного суду з позовом про скасування рішення Центрвиборчкому про відмову в реєстрації кандидатами в народні депутати Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

Як повідомила прес-служба «Батьківщини», позов від імені Об'єднаної опозиції подав її уповноважений представник в ЦВК Руслан Князевич.

У документі наголошується, що, виходячи з положень частини третьої статті 76 Конституції України, наявність судимості може бути підставою для відмови в обранні народним депутатом, але не може бути підставою для відмови в реєстрації особи кандидатом. «Оскільки до моменту завершення виборчого процесу судимість може бути знята або погашена», - йдеться в документі

- У ЦВК пояснили, в якому випадку Тимошенко і Луценко мають шанс потрапити в Раду

У позові зазначається, що справи Тимошенко і Луценка знаходяться на розгляді судів касаційної інстанції і в цих справах можуть бути винесені виправдувальні вироки.

«Крім того, Європейський суд з прав людини у справі «Луценко проти України» 3 липня визнав порушення Державою України цілої низки положень Конвенції про захист прав і свобод людини і встановив політичний характер кримінального переслідування. Справу «Тимошенко проти України» призначено до розгляду в ЄСПЛ на 28 серпня 2012 року», - йдеться в повідомленні.

Об'єднана опозиція вимагає визнати рішення ЦВК про відмову в реєстрації Тимошенко і Луценка незаконним і зобов'язати ЦВК зареєструвати їх кандидатами в народні депутати від політичної партії «ВО «Батьківщина» в загальнодержавному багатомандатному виборчому  окрузі.

Нагадаємо, 8 серпня Центрвиборчком відмовився реєструвати кандидатами в народні депутати за списком «Батьківщини» Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, мотивувавши це наявністю у них непогашених судимостей.

Тимошенко і Луценко значилися в списку «Батьківщини» під номерами 1 та 5 відповідно.

Читайте також:

Опозиція почала підготовку до імпічмента Януковича

Екс-бютівець розповів, як Тимошенко формувала партійні списки у в'язниці

Тимошенко не бачила остаточного списку Об'єднаної опозиції

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...