Об'єднана опозиція оскаржила в Євросуді сфальсифіковані результати на 14-му окрузі

30 листопада 2012 в 19:22
ОВК №14 під час перерахунку голосів не врахувала голоси 2301 виборця, «що призвело до спотворення реального волевиявлення виборців». Після проходження всіх інстанцій опозиційний кандидат Мельничук домагатиметься справедливості в Євросуді.
__strasburg__espch_court__.jpg
byut.com.ua

За підтримки юридичного департаменту Центрального штабу Об'єднаної опозиції кандидат в депутати від «Батьківщини» Іван Мельничук оскаржив у Європейському суді з прав людини дії ОВК № 14, яка прийняла протиправне рішення про перерахунок голосів і фактично відняла їх у опозиційного кандидата, повідомляє прес-служба партії «Фронт змін».

Мельничук просить суд визнати, що дії ОВК № 14 порушують право на вільні вибори, закріплене статтею 3 протоколу Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

У заяві кандидата в Європейський суд з прав людини наголошується, що ОВК прийняла рішення про перерахунок голосів вже після прийняття протоколів ДВК, хоча закон дозволяє робити це лише під час прийняття документів від дільничних комісій. Більше того, ОВК № 14 під час перерахунку голосів не врахувала голоси 2301 виборця, «що призвело до спотворення реального волевиявлення виборців, порушення конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами, права вільно обирати і бути обраними до органів державної влади», - підкреслюється в документі.

- Як вкрасти перемогу


Мельничук в заяві нагадує про аналогічну справу «Ковач проти України», яка розглядалася в ЄСПЛ. Тоді суд прийшов до висновку, що рішення про скасування результатів голосування на виборчих дільницях є довільним і порушує право на вільний вибір.

Нагадаємо, за підрахунком голосів, проведеним на підставі протоколів ДВК в окрузі № 14, кандидат від Об'єднаної опозиції Іван Мельничук отримав 37002 голоси виборців, друге місце посів Віктор Жеребнюк з 34784 голосами.

Однак вже після того, як ОВК отримала виборчі документи від дільничних комісій, невідомі пошкодили частину бюлетенів з голосами за Мельничука. На наступний же день його опонент подав до ОВК заяву з вимогою провести повторний підрахунок голосів. І хоча в той час на сайті ЦВК вже була зафіксована перемога опозиційного кандидата, комісія в порушення закону провела перерахунок, згідно з яким переміг Жеребнюк.

Об'єднана опозиція оскаржила рішення ОВК № 14 в судах. Однак Вінницький окружний адміністративний суд відмовив «Батьківщині» в задоволенні позову, а Вінницький апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу на це рішення. Кандидат від «Батьківщини» також оскаржив рішення ЦВК про встановлення результатів виборів у 14-му окрузі у Вищому адміністративному суді України. Після того, як суд відмовив у задоволенні позовних вимог «Батьківщини», всі можливості національної юстиції були вичерпані.

Читайте також:

Опозиція оскаржила перемогу Засухи на виборах в Європейському суді з прав людини

Вищий адмінсуд відмовився враховувати 30 тис. голосів в окрузі Засухи за партійними списками

Прокуратура почала розслідування фальсифікацій на 223 окруз
і

Округ Губського - серед лідерів за кількістю уточнених протоколів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...