Топ Новини

Обама і Коморовський вітають зближення НАТО і Росії

14 січня 2011 в 12:26
Президент США Барак Обама і президент Польщі Броніслав Коморовський у спільній заяві привітали рішення НАТО в Лісабоні створити стратегічне партнерство з Росією.

Президент США Барак Обама і президент Польщі Броніслав Коморовський у спільній заяві привітали рішення НАТО в Лісабоні створити стратегічне партнерство з Росією.

"США і Польща проводять політику на зміцнення зв'язків з Росією", - йдеться в заяві, оприлюдненій у середу за підсумками зустрічі двох президентів.

У заяві наголошується, що Коморовський висловив рішучу підтримку Польщі якнайшвидшої ратифікації нового договору СНО, оскільки він зміцнить польську та європейську безпеку і сприятиме цілям Договору про нерозповсюдження.

Президенти також заявляють, що "США і Польща закликають до справді вільних і справедливих президентських виборів у Білорусі 19 грудня".

Обама і Коморовський підтвердили підтримку зусиль НАТО в Афганістані, де "американські та польські війська б'ються пліч-о-пліч". США пообіцяли розмістити 800 американських військовослужбовців, які мають надійти під польське тактичне командування в провінції Газні, а також надати польським військовим в Афганістані тилову підтримку, виділивши їм додатково 20 броньованих бойових машин.

Розгортання ПРО

Крім того, президенти США та Польщі підтвердили спільні плани з розгортання європейської системи ПРО. "Президент Обама підтвердив прихильність США здійснювати новий 'фазований адаптований підхід" до розвитку європейської ПРО, включаючи розміщення наземних перехоплювачів СМ-3 у Польщі до 2018 року, і висловив подяку польському уряду за рішучість розмістити в себе цю систему ", - говориться в спільній заяві Обами і Коморовського.

Для Вашингтона "польський внесок є надзвичайно важливим у розвиток протиракетних можливостей НАТО".

"Обидва лідери домовилися зміцнювати двосторонні зв'язки в галузі оборони в дусі польсько-американської декларації 2008 року про стратегічну співпрацю. Це включає підвищення співробітництва між нашими двома військово-повітряними силами з метою зміцнення взаємодії союзників з НАТО шляхом постійних спільних навчань та розміщення підрозділу ВПС США в Польщі для підтримки періодичної ротації американських військових літаків", - наголошується в документі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...