Топ Новини

Новий закон про вибори вкраде половину голосів виборців

17 травня 2011 в 07:12
Після підняття у новому законі про вибори виборчого бар'єру до 5%, половину голосів виборців буде втрачено.

Таку думку висловив на зустрічі міністра юстиції з представниками політичних партій народний депутат України Юрій Ключковський.

"На виборах 2007 року при бар'єрі у 3% було втрачено 24% голосів, розподілених між партіями-переможцями. У 1998 році - останній рік вибору з бар'єром у 4% - «бонус» становив уже 30%. А при бар'єрі у 5%, якщо виходити з сьогоднішніх рейтингів, втрачається половина голосів. Це ви називаєте пропорційною системою?" - цитує слова Ключковського
«КоммерсантЪ-Украина».

Після 3-годинного обговорення проекту нового закону міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив присутнім, що, незважаючи на критику, яка обрушилася документ, базові його статті залишаться без змін.

"Базові положення закону, з якими президент визначився, змінено вже не буде. Думаю, вам це зрозуміло. Але технічні моменти, що дозволяють зробити виборчий процес чіткішим і прозорішим, буде враховано" - заявив він.

Нагадаємо, що проект нового закону про вибори передбачає підняття прохідного бар'єру до 5%.

Раніше ZN.UA публікувало робочу версію майбутнього закону про вибори народних депутатів. У робочому варіанті законопроекту містилося кілька досить суперечних норм, які дозволяють впливати на результати голосування.

Зокрема, там була норма, що дозволяє знімати з реєстрації невгодних кандидатів, а також позбавляти ліцензії або зупиняти вихід ЗМІ. Одну з найбільш одіозних норм згодом було виключено.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...