Топ Новини

Новий спікер Ради буде працювати, як спікер Партії регіонів, - Томенко

11 липня 2012 в 05:44
Після рішення Конституційного суду щодо норм обрання нового спікера парламенту, Верховна Рада збереться на позачергове засідання, переконаний Микола Томенко, картками звільнить Володимира Литвина і обере «передвиборчого» голову, який буде працювати «як спікер Партії регіонів».

Віце-спікер Микола Томенко переконаний, що нинішня влада змусить Конституційний суд створити всі умови для обрання «передвиборчого» голови Верховної Ради.

Відповідаючи на питання журналістів, як буде розгортатися подальша ситуація з роботою парламенту в цілому і головою Верховної Ради зокрема, Томенко назвав очевидним, що буде взятий за основу наступний сценарій: влада змусить Конституційний суд невідкладно розглянути подання народних депутатів більшості про неконституційність норми, яка передбачає відкликання і обрання голови ВР бюлетенями шляхом участі в цьому не менше 300 народних депутатів і таємним голосуванням не менше 226 «за».

За його словами, після того як Конституційний суд змусять визнати цю норму неконституційною, Верховна Рада збереться на позачергове засідання і картками звільнить нинішнього голову ВР і обере «передвиборчого». Томенко сказав, що «він (новий голова) повинен буде підписати мовний закон, а до виборчої кампанії буде працювати не як голова парламенту, а як спікер Партії регіонів», цитує прес-служба політика.

«Якщо так станеться, цілком очевидно, що Верховна Рада України перетвориться на партійні збори Партії регіонів і наближених до неї політичних партій. Ніякої суспільної легітимності такі збори, які будуть голосувати за вказівкою Партії регіонів, не матимуть», - підкреслив віце-спікер.

У той же час він зазначив, що «якщо Конституційний суд визнає норму про обов'язкове таємне голосування бюлетенями за обрання та відкликання голови ВР неконституційною, то це буде абсурдним рішенням, оскільки всі попередні голови парламенту обиралися шляхом таємного голосування».

Він зазначив, що тоді, за логікою речей, «всі попередні голови ВР були нелегітимними і всі закони, які вони підписали - незаконні».

Читайте також:

Рада відмовилася розглядати відставку Литвина

Литвин про Раду: наявний процес деградації

Литвин не бачить підстав для підписання скандального закону про мови

Томенко вимагає розслідувати, як приймало мовний закон «організоване злочинне угруповання»

Мовний законопроект Янукович підпише у серпні, — ПР

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...