Топ Новини

Новий президент Франції вперше жорстко розкритикував політику Януковича і заступився за опозицію

21 вересня 2012 в 09:51
Стало відомо, що побажав Януковичу новий президент Франції на День Незалежності України. У своєму першому листі українському президенту Франсуа Олланд жорстко розкритикував його політику і те, як зараз «поводяться з опозицією». При цьому президент Франції фактично попередив Януковича про замороження стосунків до тих пір, поки не відбудуться демократичні зміни.
olland 32132.jpg
ua.euronews.com

У своєму вітанні з річницею незалежності України французький президент жорстко розкритикував політику Віктора Януковича, яку він проводить останні два роки.

Зокрема Франсуа Олланд констатував, що Україна зійшла зі шляху реформ та зміцнення прав людини. При цьому французький президент наголосив, що для того, щоб майбутні парламентські вибори були по-справжньому демократичними, «гостріше ніж будь-коли стоїть потреба припинити поводитися з опозицією так, як це відбувається зараз». Наприкінці листа Олланд висловив сподівання, що традиційні відносини довіри та дружби, які об'єднують Францію та Україну, «незабаром будуть відновлені».

- Путін і Олланд погодилися, що місце Тимошенко - не у в'язниці

Як зазначає «Українська правда», в розпорядженні якої є копія листа, за словами опитаних дипломатів, це привітання - безпрецедентне в їхньому досвіді: оскільки Олланд не просто в чергове розкритикував політику Віктора Януковича - а попередив про замороження стосунків доти, поки не відбудуться зміни.

Варто нагадати, що це - святкове послання, до того ж - взагалі перший (!) контакт новообраного президента Франції з Януковичем.

Ось його копія французькою та переклад тексту:

"Пане президенте!

Прийміть мої вітання в зв'язку з вашим національним святом та побажання добробуту українському народу.

В цей день національного свята я бажаю, що Україна могла незабаром повернутися на шлях реформ та зміцнення прав людини, що дозволило вашій державі домогтися істотного прогресу за часи незалежності, але від якого вона віддалилася більше ніж рік тому.

У зв'язку з наближенням парламентських виборів у жовтні, для того, щоб вони були по-справжньому демократичними, гостріше ніж будь-коли стоїть потреба припинити поводитися з опозицією так, як це відбувається зараз.

Зближення України та ЄС особливо пов'язано з дотриманням всезагальних цінностей демократії та правової держави, що становить основу політики партнерства ЄС зі східними сусідами.

Сподіваюсь, що традиційні відносини довіри та дружби, які об'єднують наші країни, незабаром будуть відновлені.

Із запевненнями у глибокій повазі,
Франсуа Олланд".

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко не став коментувати "привітання" французького президента.

Як відомо, що новим президентом Франції у травні цього року був обраний лідер соціалістів Франсуа Олланд. Фактично він мав би стати потенційним союзником Януковича, оскільки європейські ліві мають угоду про співпрацю з Партією регіонів. Проте тональність Олланда щодо Януковича виглядає ще жорсткішою, ніж у його попередника Ніколя Саркозі, якого українська влада називала союзником Тимошенко – він входить до родини Європейської народної партії, куди також запрошена і лідерка БЮТу, колишня екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

Читайте також:

Янукович привітав Олланда з Днем взяття Бастилії

Французький уряд у повному складі приєднався до бойкоту Євро-2012 в Україні

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...