Топ Новини

Новий парламент Грузії проведе перевірку "злочинів" режиму Саакашвілі

22 жовтня 2012 в 14:19
У новому парламенті Грузії буде створена слідча комісія з розслідування "злочинів", скоєних у період правління президента Михайла Саакашвілі. Нове політичне керівництво планує завершити слідчі справи протягом року.
Kutaisi-Parliament-Chamber-Oct21.jpg
civil.ge

У новому парламенті Грузії, сформованому за результатами виборів 1 жовтня, буде створена слідча комісія з розслідування "злочинів", скоєних у період правління президента Михайла Саакашвілі. Про це заявив новий спікер парламенту Давид Усупашвілі.

За словами Усупашвілі, очікується кілька гучних справ. "На жаль, слово "злочинці" було не метафорою, не політичним символом, а точним вираженням стану справ. Я підозрюю, що багато речей скоро стануть публічними і ми дізнаємося про конкретні факти насильства, елітарної корупції, політичного переслідування. Але ми повинні пройти по дуже вузькій стежині, щоб не зробити крок ані в реваншизм, ані в байдужість. Якщо буде байдужість, то наші люди будуть робити те ж саме", - сказав Усупашвілі напередодні обрання спікером.

За словами спікера, передбачається, що комісію очолить його дружина Тінатін Хіджашелі, яка, як і він, є одним з лідерів Республіканської партії Грузії.

"Буде призначено нового генерального прокурора, будуть проведені зміни в органах поліції. Ми очікуємо кілька гучних справ. Але ні в якому разі ми не повинні піти шляхом України зі справою (ув'язненої екс-прем'єра Юлії) Тимошенко", - сказав Усупашвілі.

Він також повідомив, що нове політичне керівництво планує завершити слідчі справи протягом року. "Ми вважаємо, що за перший рік керування треба впоратися з усіма такими справами, щоб думати про майбутнє", - сказав Усупашвілі.

Усупашвілі також заявив, що Грузії слід переглянути позицію щодо Росії і, зокрема, перестати її критикувати, щоб не створювати нових проблем. "Ми не повинні створювати нових проблем - їх і так вистачає. Тож не треба нікому вставляти шпильки, щоб отримувати дводенне емоційне задоволення і створювати дворічні проблеми. Ми повинні відмовитися від ролі викривача "недемократичної Росії", - сказав Усупашвілі в неділю.

Як заявив Усупашвілі, у новій правлячій коаліції поки немає "дорожньої карти" нормалізації відносин з Росією, однак є "уявлення" про те, як це зробити. "Це довгий шлях - відразу нічого не буде", - сказав спікер, відзначивши, що його країна не повинна ставати менш відповідальною, "сподіваючись на допомогу Америки і Європи".

При цьому Усупашвілі додав, що Грузія як і раніше повинна докладати зусиль до того, щоб вступити в НАТО і ЄС, проте "це треба зробити не так, що ось ми перемогли Росію, а так, щоб Росія і росіяни розуміли, що це не втрата для них, а логічний історичний процес".

Читайте також:

У Грузії новообраний парламент зібрався на своє перше засідання

Названо новий склад майбутнього уряду Грузії

ЦВК Грузії оголосила остаточні підсумки виборів: у коаліції Іванішвілі 85 мандатів, у партії Саакашвілі — 65

Саакашвілі переконаний, що Росія рано радіє підсумками виборів у Грузії

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...