Новий КПК було прийнято з політичних міркувань і з порушенням законодавства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Новий КПК було прийнято з політичних міркувань і з порушенням законодавства © ZN.UA
Новий КПК України було прийнято більше з політичних міркувань, а не з правової доцільності, вважає юрист.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс України було прийнято більше з політичних міркувань та з порушенням законодавства. Таку думку в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець.

Зокрема, він зазначив, що в своєму рішенні Конституційний суд України ще в 2002 році роз'яснив, що Верховна Рада правомочна приймати закони... за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше такої кількості народних депутатів України, яка, згідно з Конституцією, необхідна для ухвалення відповідного рішення. Тобто під час ухвалення закону на момент голосування на пленарному засіданні парламенту має бути не менше 226 народних депутатів.

Крім того, автор, посилаючись на Основний закон, нагадує, що здійснення народним депутатом голосування на засіданнях парламенту означає його безпосереднє волевиявлення незалежно від способу голосування, тобто народний депутат не має права голосувати за інших народних депутатів на засіданнях.

"Голосування за проект КПК України на засіданні Верховної Ради здійснювалося лише присутніми (у кількості близько 50) на той час народними депутатами України, зокрема і за відсутніх народних депутатів, картки яких проголосували "за цей закон", - зазначає Баганець.

Таким чином, під час прийняття нового КПК України народні депутати діяли поза межами наданих їм повноважень та всупереч підставам і способам, визначеним положеннями Конституції, що також є грубим порушенням вимог Основного закону. Крім того, не спрацювали і передбачені Конституцією гарантії від порушення процедури прийняття та затвердження Радою законів України.

За словами юриста, враховуючи порушення вимог Конституції під час прийняття нового КПК, президент Віктор Янукович як гарант дотримання Конституції повинен був накласти вето на прийнятий закон, однак цим правом не скористався і 14 травня 2012 року підписав його.

Докладніше читайте в матеріалі "Новий Кримінальний процесуальний кодекс України порушує принцип верховенства права" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

У Януковича відзвітували про 100 днів дії нового КПК: істотно разгрузились СІЗО

Новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності

Новий КПК "за європейськими стандартами" розширив права міліції затримувати людей

Глава МВС розповів про успіхи міліції і попросив у Януковича ще майже мільярд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі