Німеччина закликала ввести прикордонний контроль всередині Шенгенської зони

Поділитися
Німецький уряд наполягає, що країни Шенгена повинні мати право тимчасово вводити контроль на кордонах, у разі якщо сусіди не зможуть впоратися з напливом нелегальних мігрантів. Розмови про реформування Шенгена почалися, коли на територію ЄС хлинув потік жертв «арабської весни».

Країни Шенгенської зони повинні мати право вводити контроль на кордонах з сусідами, у разі, якщо ті не можуть ефективно боротися з нелегальними мігрантами. Про це заявив голова МВС Німеччини Ханс-Петер Фрідріх.

Його виступ, а також аналогічні висловлювання з боку французької влади роблять практично неминучою ревізію одного з головних досягнень єдиної Європи, пише видання «Коммерсант».

Свою позицію голова німецького МВС висловив в інтерв'ю газеті Rheinische Post. Відзначивши, що відкритість кордонів означає для єдиної Європи дуже багато, він висловив упевненість в тому, що безпека все-таки повинна бути на першому місці. За словами міністра, існування сьогодні норми про можливість введення прикордонного контролю всередині Шенгену під час найважливіших спортивних змагань чи інших великих заходів явно недостатньо, влада країн також має мати право тимчасово вводити контроль на кордонах, у разі якщо сусіди не зможуть впоратися з напливом нелегальних мігрантів. Глава німецького МВС нагадав, що аналогічну позицію займає і його французький колега Клод Геан.

Ханс-Петер Фрідріх не приховує, що його ініціатива спрямована у першу чергу проти Греції. За приблизними підрахунками, щороку на територію Євросоюзу через греко-турецький кордон проникає близько 130 тис. нелегалів з мусульманських країн (до 90% від загального числа нелегалів, які потрапляють в ЄС). У червні у Грецію повинна прибути місія експертів ЄС, яка і визначить, чи має ця країна право входити в безвізову єврозону. Те, що перспективи збереження членства в ній надзвичайно туманні, сьогодні визнає і сама влада Греції.

Розмови про необхідність реформування Шенгенської угоди почалися минулої весни, коли на територію ЄС хлинув потік жертв «арабської весни». Тоді Франція в односторонньому порядку ввела контроль на кордоні з Італією, породивши серйозну кризу у відносинах між двома країнами.

А в липні митний контроль на кордонах з Німеччиною і Швецією ввела Данія. Відтоді влада європейських країн час від часу піднімає цю болючу тему. Так, у березні виходом Франції з безвізової зони пригрозив президент Ніколя Саркозі, який балотується на другий термін.

Експерти впевнені, що Шенгену як одному з наріжних каменів євроінтеграції поки реально ніщо не загрожує. Разом з тим тепер, коли своє слово сказали такі важковаговики, як Німеччина і Франція, ігнорувати вимогу реформування угоди навряд чи можливо. Так що не виключено, що у майбутньому перевірки на деяких внутрішньошенгенських кордонах стануть реальністю. !zn

Читайте також:

Грищенко у Нідерландах попросив скасувати візи для українців

Через нелегалів Грецію виганяють з Шенгенської зони

Греція допоможе українцям з «шенгеном»


Вступ Болгарії та Румунії до Шенгену знову відкладено - до осені

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі