Німеччина хоче переписати Лісабонський договір

2 вересня 2011 в 11:02
Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив про необхідність модернізації Лісабонського договору - свого роду «конституції» Євросоюзу, за якою країни ЄС живуть з 2009 року.

Він зазначив, що центральні органи влади ЄС у Брюсселі повинні отримати набагато більше повноважень у фінансовій та економічній сфері, ніж зараз.

Політик розуміє, наскільки болючим і непростим може стати процес перегляду настільки фундаментального документа. Проте, вважає він, в умовах важкої кризи, що набирає оборотів в єврозоні, зробити це все одно необхідно.

Раніше з подібними заявами виступала і канцлер ФРН Ангела Меркель. У березні 2011 року вона, зокрема, заявила, що зміни в угоді потрібні для того, щоб ЄС міг більш ефективно і оперативно реагувати на економічні труднощі, з якими стикається Євросоюз.

Нагадаємо, підписаний у 2007 році, Лісабонський договір набув чинності у 2009 році після загальноєвропейських дебатів, а також низки ратифікацій і референдумів у країнах-учасницях. У 2008 році його набрання чинності
опинилося під загрозою через відмову Ірландії підтримати документ, проте пізніше жителі цієї країни змінили свою думку.

У даний час деякі країни, що входять до зони євро, відчувають серйозні економічні труднощі, пов'язані із занадто високими державними витратами на тлі невисоких надходжень до бюджету. «Розплачуватися» за відсутність бюджетної дисципліни в цих країнах доводиться всім державам єврозони, причому Німеччина несе найбільше навантаження.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...