Немиря: Візит Кузьміна до Брюсселя - ще один удар по репутації України

22 листопада 2011 в 07:51
Заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря вважає, що українська влада намагається зробити Генеральну прокуратуру додатковим інструментом своєї зовнішньої політики. Так він оцінив візит до Брюсселя першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна та його виступ перед депутатами Європарламенту увечері 21 листопада.

"Я розцінюю цю подію як очевидну спробу української державної машини використовувати Генеральну прокуратуру в якості інструменту зовнішньої політики України, що є абсолютно абсурдним, тому що в інструментарії зовнішньої політики будь-якої країни не має бути присутня Генеральна прокуратура", - сказав Г.Немиря.

Він зазначив, що про такі наміри влади свідчить той факт, що сама зустріч із депутатами Європарламенту, організована заступником голови групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Європарламенту Ханнесом Свободою (Австрія), відбулася з ініціативи української сторони.

"Про це йдеться у запрошенні, яке було розіслано господарем зустрічі, заступником голови політичної групи соціалістів і демократів австрійським депутатом Ханнесом Свободою, де він заявив, що я запрошую вас на зустріч, оскільки заступник генпрокурора заявив про свій інтерес зустрітися і надати повну, але конфіденційну інформацію про стан справ, які вже завершилися і які ведуться", - зазначив Г.Немиря.

"Для мене це - підтвердження ще атавізмів радянського періоду, коли замість дипломатії використовуються силові структури", - додав заступник голови "Батьківщини".

Разом з тим, за словами Г.Немирі, зустріч Р.Кузьміна з євродепутатами навряд чи можна назвати успішною, зокрема, тому, що на ній були присутні лише 5 європарламентарів.

"Замість цього, вона досягла протилежного результату - це ще один удар по репутації України, яка намагається всіма силами, зокрема, і силами українських дипломатів, позиціонувати себе як європейська країна, яка поважає європейські цінності", - сказав Г.Немиря.

"Щодо того, що тут зробив пан Кузьмін, я можу сказати: він приїхав, побачив і наслідив", - додав заступник голови "Батьківщини".

Нагадаємо, перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін пояснював для депутатів ЄП у Брюсселі позицію Генеральної прокуратури у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це після закінчення зустрічі з представником Генеральної прокуратури України в інтерв'ю журналістам повідомив віце-президент групи Альянс прогресивних соціалістів і демократів Ханнес Свобода. Х.Свобода пояснив, що така зустріч була важливою для того, щоб депутати Європейського парламенту отримали різну думку про справу Ю.Тимошенко. «Ми почули позицію генеральної прокуратури, у нас були різні питання (до Кузьміна), але це був початок, це - не кінець», - сказав він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...