Найєм роз'яснив запропоновані зміни в систему електронного декларування

Поділитися
Найєм роз'яснив запропоновані зміни в систему електронного декларування Найєм вважає, що Соболєву не вдалося розібратися у новому законопроекті про зміни в систему електронного декларування © Блок Петра Порошенка
Парламентарій запевнив, що у пунктах про членів сім'ї законопроект не звужує, а розширює це визначення.

Після того, як народний депутат від "Об'єднання "Самопоміч" Єгор Соболєв заявив, що новий законопроект загрожує системі електронного декларування парламентарій Мустафа Найєм вирішив роз'яснити пропозиції, викладені в документі, авторами якого є він і ряд його колег.

"Мені дуже шкода, що мій колега Єгор Соболєв не зумів розібратися і своїм непрофесійним коментарем ввів в оману великe кількість наших спільних однодумців. Ми дійсно говорили з ним про ці зміни, оскільки мені важливо його думку; але, при щирому повазі, я не вважаю його судження останньою інстанцією істини щодо юридичних питань", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook.

Депутат пояснив, що в пунктах про членів сім'ї законопроект не звужує, а розширює визначення "член сім'ї". "До вже існуючої норми про 31 грудня було додано (!) ще й альтернативнe підставу для визначення члена сім'ї про спільне проживання з декларантом більшу частину року, навіть якщо особи не проживають разом за станом на останній день року. Таким чином, під нове визначення потраплять ОБИДВІ категорії: ті, з ким декларант спільно проживав на кінець року, І ті, з ким він жив більшу частину року. Це вимір розширює обсяг декларування і звужує можливості для зловживань", - запевнив Найєм.

Щодо позичених коштів іншим особам депутат повідомив, що це технічна правка. "Справа в тому, що вимога про зазначення "позичених коштів третім особам" наводиться в законі двічі в рамках однієї і тієї ж статті: у п. 8 та п. 9 ст. 46. Запропонованим законопроектом пропонується лише виправити цю помилку і вилучити одне з цих згадок. А саме пункту 9 ст. 46 закону прибираються слова "позичені іншим особам кошти", оскільки він стосується фінансових зобов'язань декларанта. (Позику коштів іншій особі не є фінансовим зобов'язанням декларанта, а є зобов'язанням третьої особи перед декларантом)", - пише депутат.

За його словами, при цьому норма про необхідність вказівки "коштів, що позичених третім особам" залишається у п. 8 цієї ж статті, де йдеться про грошові активи декларанта. "Тобто, якщо декларант зайняв кому кошти, то це вважається його активом у розумінні закону про запобігання корупції. Відповідно, цією нормою обсяг декларування не звужується. Це всього лише технічна правка, покликана виправити помилку в законі", - заявив депутат.

В коментарях до посту радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко написав: "Мустафа, читав твій Закон і не до кінця зрозумів, хто буде вираховувати скільки днів у році чоловік і жінка жили 180 днів? Бабусі біля під'їзду? Сусіди? Чи це знову буде на довіру?". Крім того Геращенко запитав, чому НАЗК, обраний за чесною, прозорою процедурою не може сам внести зміни у свої нормативні зміни щодо кількості днів спільного проживання ? "Адже це набагато простіше і розумніше, ніж намагатися провести суперечливі поправки до Закону через наелектризовану Ради. Ви до речі як автори ідеї її проговорювали з членами НАЗК?", - підкреслив він.

Як напередодні заявив Соболєв, в парламенті зареєстрований законопроект, який дозволяє в останній момент зробити величезну дірку в електронному декларуванні. Зокрема, стурбованість у депутата викликала пропозиція необов'язковості декларування позикових коштів, а також про визначення кола близьких осіб декларанта.

"Додається вимога проживати з ними 183 дні у рік. Це відверте шахрайство, яке ставить нездійсненну вимогу перед детективами НАБУ, які повинні доводити факти незаконного збагачення сімей клептократів, де дуже часто все "переписують" на дружин", – обурився Соболєв. Він також закликав співавторів законопроекту відкликати його.

Раніше у Верховній Раді та Адміністрації президента запропонували законопроект про "амністію" капіталів в деклараціях. Проектом передбачається, що декларант повинен буде сплатити "суму податкового зобов'язання, самостійно визначену в разовій декларації", яке буде вважатися узгодженим. Розмір податку складе 5%.

Детальніше про електронне декларування читайте в статті "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі