Топ Новини

НАТО закликало Москву відмовитися від визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

21 травня 2012 в 14:44
Лідери країн-членів НАТО на саміті в Чикаго закликали Москву відмовитися від визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії та висловили занепокоєння нарощуванням військової присутності «на території Грузії» - в даних регіонах.
Osetia.jpg
lookatme.ru

Лідери країн-членів НАТО на саміті в Чикаго висловили стурбованість розширенням військової присутності Росії в Абхазії і Південній Осетії і закликали Москву відмовитися від визнання незалежності цих республік.

"Ми як і раніше стурбовані нарощуванням російської військової присутності на території Грузії і продовжуємо закликати Росію забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги та міжнародним спостерігачам (в Абхазію і Південну Осетію)", - йдеться в заяві чиказького саміту.

З урахуванням цілей, принципів і зобов'язань, які лежать в основі діяльності Ради НАТО-Росія, блок закликає Росію виконати зобов'язання, що стосуються Грузії, які були досягнуті за посередництва ЄС 12 серпня і 8 вересня 2008 року (після конфлікту в Південній Осетії.

"Ми продовжуємо закликати Росію відмовитися від визнання регіонів Грузії Південної Осетії і Абхазії як незалежних держав", - заявили лідери країн-членів Альянсу.

Читайте: НАТО хоче бачити Грузію членом альянсу

Вони "підтвердили  підтримку територіальної цілісності і суверенітету Грузії в її міжнародно визнаних кордонах".

"Ми вітаємо повне дотримання Грузією угоди про припинення вогню, досягнутого за посередництва Євросоюзу, та інших односторонніх заходів, спрямованих на зміцнення довіри", - наголошено в документі. "Ми вітаємо прихильність Грузії не використовувати силу і закликаємо Росію наслідувати цей приклад", - зауважили лідери країн-членів НАТО.

Як відомо, саміт НАТО в Чикаго проходить на тлі демонстрацій протесту, які вилилися в зіткнення з поліцією, затримано 45 учасників антивоєнних демонстрацій, які намагалися прорватися до місця проведення форуму.

Читайте також:

В НАТО занепокоїлися виборчим застосуванням правосуддя в Україні


Янукович відбув до США на саміт НАТО, де планує зустрітися з кількома президентами

Путін сконцентрується на зміцненні впливу на пострадянському просторі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...