Нардеп Пилипенко: Венеціанська комісія не буде розглядати законність рішення КСУ про скасування політреформи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
У п'ятницю, 15 жовтня, Венеціанська комісія, всупереч заявам деяких політиків, не розглядала законність рішення Конституційного суду України щодо скасування політреформи 2004 року і в подальшому «не буде цього робити». Про це «Дзеркалу тижня» повідомив народний депутат Володимир Пилипенко, який взяв участь у засіданні на запрошення секретаря Венеціанської комісії.

У п'ятницю, 15 жовтня, Венеціанська комісія, всупереч заявам деяких політиків, не розглядала законність рішення Конституційного суду України щодо скасування політреформи 2004 року і надалі «не буде цього робити». Про це «Дзеркалу тижня» повідомив народний депутат Володимир Пилипенко, який взяв участь у засіданні на запрошення секретаря Венеціанської комісії.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні, «ніхто не мав вивчати і оцінювати рішення» Конституційного суду. «Цього не було і не могло бути на порядку денному, - зазначив Володимир Пилипенко. - Комісія лише взяла до уваги рішення КСУ. Венеціанська комісія не буде критикувати або називати незаконним це рішення».

Народний депутат повідомив, що на порядку денному сьогодні було призначення доповідача, який буде вивчати ситуацію, що склалася в Україні у зв'язку з рішенням Конституційного суду. «У зв'язку з тим, що закон (№2222) визнано неконституційним, Венеціанська комісія дасть юридичну оцінку тій ситуації, яка склалася з конституційним устроєм України», - сказав Пилипенко.

«Звіт доповідача, імовірно, буде поданий у грудні нинішнього року. Озвучені Венеціанською комісією рекомендації, безумовно, будуть розглядатися нами при внесенні подальших змін до Конституції. Фактично це буде підмогою Україні, щоб розібратися в ситуації, що склалася», - підсумував Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 №2222-IV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і  прийняття.

Конституційний Суд доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Вже 5 жовтня Парламентська Асамблея Ради Європи звернулася до Венеціанської комісії з приводу скасування політреформи 2004 року. Як зазначила тоді доповідач моніторингового комітету ПАРЄ Маіліс Репс це пов'язано з тим, що зараз звучать різні тлумачення того, що сталося в Україні. «Деякі з нас упевнені, що це - повернення у 1996 рік, деякі - що це частково 2004 рік. І саме через цю плутанину ми повинні розглянути це питання в деталях», - зазначила вона.

У свою чергу пізніше лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі одного з телеканалів заявила, що Венеціанська комісія "буде розглядати питання законності, адекватності дій українського Конституційного Суду" у зв'язку зі скасуванням політреформи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі